Jesteś tu
Strona domowa > Edukacja > Ponad 100 000 dzieci poznało zasady prawidłowego żywienia

Ponad 100 000 dzieci poznało zasady prawidłowego żywienia

Ponad 100 000 uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjów w całej Polsce wzięło udział w programie edukacyjnym „Lubella inspiruje i edukuje”.  Miał on na celu edukację dzieci i młodzieży na temat roli produktów zbożowych w codziennej diecie oraz uświadomienie im jak ważną rolę odgrywają one w odżywianiu. 

lubella
mat. prasowe

To już III edycja programu.  Trwała ona od 8 listopada 2017 r. do 15 stycznia 2018 r. i była skierowana do uczniów VI-VII klas szkoły podstawowej i II-III klas gimnazjum. Ich nauczyciele otrzymali szczegółowe scenariusze lekcyjne i materiały dydaktyczne opracowane we współpracy z zespołem dietetyków i metodyków, na podstawie których przeprowadzili trzy kreatywne lekcje w swoich szkołach. Całość programu opierała się o zdobywanie wiedzy poprzez doświadczenie, wspólne gotowanie i rywalizację.

W ramach programu odbył się także konkurs, w którym do zdobycia były atrakcyjne nagrody. Zasady były proste – podczas ostatniej z trzech lekcji należało sfotografować przygotowane przez uczniów potrawy oraz uczestników przy pracy i przesłać zgłoszenie konkursowe. Z kilkuset nadesłanych zgłoszeń konkursowych wyłonione zostały 3 nagrody główne i 10 wyróżnień. Prace były niezwykle inspirujące!

NAGRODY GŁÓWNE:

Klasa IIIA z Publicznego Gimnazjum nr 9 im. Rodziny Lutosławskich w Łomży
Klasa VI ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Nowej Wsi
Klasa IIIH z Gimnazjum nr 1 w Zespole Placówek Edukacyjnych w Olsztynie
10 WYRÓŻNIEŃ:

CZYTAJ TAKŻE:   Soki i musy – witaminy w SMART formie

Klasa IIIA Gimnazjum, Zespół Szkół Publicznych nr 1 w Żninie im. Powstańców Wielkopolskich
Klasa IIB z Zespołu Szkół – Gimnazjum w Zalewie
Klasa VI z Zespołu Szkół w Górznie
Klasa IIIA z Zespołu Szkół im. Powstańców Wielkopolskich w Bielicach
Klasa II Gimnazjum, Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego
Klasa IIIC z Gimnazjum Publicznego w Pruchniku
Klasa IIA Gimnazjum, Szkoła Podstawowa w Grabownicy Starzeńskiej
Klasa III z Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Bańskiej Niżnej
Klasa VI ze Szkoły Podstawowej im. Kpt K. Filipowicza ,, Korda” w Dorohusku
Klasa II z I Liceum Ogólnokształcącego im. Wojciecha Kętrzyńskiego w Kętrzynie z Oddziałami Gimnazjalnymi
Dodatkowo, każda szkoła, która wzięła udział w tegorocznej edycji „Lubella inspiruje i edukuje” i wypełniła Ankietę Podsumowującą Program na stronie www.lubella.edu.pl otrzyma Certyfikat potwierdzający jej udział i zaangażowanie w edukację uczniów na temat zasad prawidłowego żywienia.

III edycja programu edukacyjnego „Lubella inspiruje i edukuje” uzyskała patronat honorowy Krajowej Federacji Producentów Zbóż, Koła Naukowego Dietetyków Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, Koła Naukowego Dietetyków Uniwersytetu Jagiellońskiego, Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, Instytutu Medycyny Wsi im. Witolda Chodźki w Lublinie, oraz Kuratoriów Oświaty.

na podstawie mat. prasowych

Dodaj komentarz

Top