Jesteś tu
Strona domowa > Rodzice > Porządek od dziś

Porządek od dziś

Porządek od dziś

Odkąd zostaliście rodzicami nie macie czasu dla siebie, a wasz dom wygląda jak poligon wojskowy? Poznajcie pięć powodów, dla których warto zatrudnić pomoc domową.

1. Powrót bliskości

Nawet jako świeżo upieczeni rodzice musicie o nią dbać i ją pielęgnować. To właśnie pierwszy roku po narodzeniu dziecka jest kryzysowy dla związków i wiele z nich się wtedy rozpada. To wynik tego, że zaczynacie myśleć o sobie wyłącznie jako rodzice, a już nie partnerzy. Zadbajcie o bliskość. Jeden wieczór w tygodniu niech będzie przeznaczony tylko dla was. Po położeniu dziecka spać, nie wracajcie do pracy, a porządki czy gotowanie zostawcie zatrudnionej pomocy domowej na następny dzień. Skupcie się tylko na sobie. Możecie obejrzeć film, wspólnie gotować, robić coś, co sprawia wam przyjemność. Albo każdy wieczór planować zupełnie inaczej. Żeby był niepowtarzalny i wzmacniał waszą relację.

2. Czas relaksu

Zarówno ty, jak i twój partner potrzebujecie czasu wyłącznie dla siebie. Czasu, który poświęcicie na jogę, fryzjera, medytację, cokolwiek, co sprawia wam przyjemność. Godzina wyłącznie dla własnego ja, żeby poczuć się dobrze ze sobą. Planujcie taką chwilę samotności przynajmniej dwa razy w tygodniu, wymieniając się dniami. Żeby o tym nie zapomnieć stwórzcie kalendarz i rozpiszcie wszystkie wieczory. Albo zróbcie to w aplikacji, która będzie wam o tym z wyprzedzeniem przypominać.

3. Czystość umysłu

Czysty dom przy dziecku lub dzieciach to wyzwanie porównywalne z nauką łyżwiarstwa figurowego. Utrzymywanie czystości jest jednak bardzo ważne. Badania opublikowane w magazynie Personality and Social Psychology Bulletin wykazały, że osoby które mieszkają w brudnym mieszkaniu, z dużą ilością nagromadzonych rzeczy, czują się mniej szczęśliwe i są częściej zmęczone. Wpływa to też na problemy ze skupieniem i wydłuża każdą czynność, którą wykonujesz. Dlatego jeśli nie macie czasu na regularne sprzątanie, zatrudnijcie pomoc domową. Może to być tak łatwe, jak zarezerwowanie hotelu na urlop, jeśli zrobicie to przez profesjonalny portal. Sprzątanie w Warszawie czy innym mieście możecie zamówić wtedy już na kolejny dzień.

CZYTAJ TAKŻE:   Kiedy Mama choruje, czyli survival z dzieckiem w tle

4. Czas na samorozwój

Samorozwój jest ważny. Jeśli nie w pracy, mogą to być drobne rzeczy, które sprawią, że będziecie czuć, że idziecie do przodu. Utrata dwóch kilo, gotowanie samodzielne zdrowych posiłków, nauka języka czy burleska. Cokolwiek co sprawi, że zyskany czas, który pochłaniało porządkowanie domu przeznaczycie na coś zupełnie nowego, co sprawi, że zdobędziecie całkowicie nową umiejętność.

5. Koniec z wielozadaniowością

Psycholodzy już od kilku lat alarmują, że się nie sprawdza. Wręcz przeciwnie, wydłuża wszystko i sprawia, że wiele rzeczy nie jest zrobionych dobrze. To z kolei wywołuje u was wyrzuty sumienia. Bądźcie asertywni. Nie da się zrobić wszystkiego i do tego perfekcyjnie. Musicie wybrać. Czas z dzieckiem, budowanie relacji, kariera. Tak jak w pracy delegujecie obowiązki, możecie częściowo też w domu. np. ze sprzątaniem czy gotowaniem. Wynajęcie pomocy domowej, nawet raz w tygodniu nie kosztuje majątku, a potrafi drastycznie podnieść jakość waszego życia. Szukanie tej idealnej nie musi też zająć dni czy tygodni. Wystarczy, że popytasz znajomych albo zrobisz to przez profesjonalny portal, np. www.pomocedomowe.pl.

Dodaj komentarz

Top