Jesteś tu
Strona domowa > Aktualności > „Potworek Matma i jego drużyna” od 1 marca w POLSAT JimJam!

„Potworek Matma i jego drużyna” od 1 marca w POLSAT JimJam!

Przygotujcie się na straaasznie fajną zabawę z liczbami, miarami i figurami geometrycznymi, gdzie nauczycielami będą… najprawdziwsze potwory! Od 1 marca w POLSAT JimJam wystartował program „Potworek Matma i jego drużyna”.

„Potworek Matma i jego drużyna”

Który z nich stanie się ulubieńcem najmłodszych widzów – zabawny, przyjacielski i nieco niezdarny Matma, lubiąca działać według własnych zasad Lila, czy może zwariowany Śluzek?

Potworek Matma i jego drużyna uwielbiają używać swoich matematycznych zdolności do rozwiązywania różnych zagadek i pomocy swoim przyjaciołom. Nieważne czy chodzi o czas, liczenie, mierzenie, sortowanie, odkrywanie kształtów, rozmiarów czy wzorów. Dla Matmy, Lili i Śluzka wszystko wydaje się mieć matematyczny sens.

Sympatyczni bohaterowie będą musieli odróżnić od siebie kształty, aby odnaleźć psa Pana Smętne Portki, wytłumaczyć młodszym potworkom z miasteczka na czym polega bycie lekkim, żeby mogły się bawić balonem, jak również pomóc Stworowi Niejadkowi w tworzeniu listy zakupów na piknik i liczeniu potrzebnych na to wydarzenie produktów. Oprócz tego, dzięki znajomości pojęcia połowy, drużyna matematyczna odkryje tajemnicę reklamacji słynnego muffinka Panny Mroczek, jak również wytłumaczy Zamulonemu Potworowi czym jest całość – wiedza ta będzie mu potrzebna przy sprzedawaniu lodowych deserów.

CZYTAJ TAKŻE:   Jak finansowo zabezpieczyć przyszłość dziecka?

Celem programu jest zachęcenie dzieci do czerpania radości z liczenia i pokazanie im, że matematyka jest dookoła nas. Wystarczy się jedynie dobrze rozejrzeć, aby spostrzec ją przy okazji nawet najprostszych czynności. Dzięki przyjaznym potworkom i ich pasji do rozwiązywania zagadek matematycznych mali widzowie zobaczą, że matematyki nie należy się bać, a wręcz można się przy niej świetnie bawić.

POLSAT JimJam zaprasza do wspólnego rozwiązywania zagadek matematycznych wraz z bohaterami serialu animowanego „Potworek Matma i jego drużyna” codziennie o godz. 7.38 i 20.30, a w dni powszednie dodatkowo o godz. 14.30.

Dodaj komentarz

Top