Jesteś tu
Strona domowa > Aktualności > Prasko-Południowe Prezentacje 2021 – wpadnijcie na piknik! Nasz patronat medialny

Prasko-Południowe Prezentacje 2021 – wpadnijcie na piknik! Nasz patronat medialny

Ponad 1000 – właśnie tyle organizacji pozarządowych działa na terenie Pragi-Południe. Prowadzą miejsca aktywności lokalnej, współpracują z dziećmi, młodzieżą, rodzinami i seniorami oraz osobami wykluczonymi. Organizują zajęcia w klubach sportowych, domach sąsiedzkich czy klubach dla rodzin. Organizacje pozarządowe z Pragi-Południe mają dla kogo działać. Świetną okazją dla mieszkańców, aby zapoznać się z organizacjami pozarządowymi, a także z lokalnymi biznesami, instytucjami i placówkami kulturalnymi będą Prasko-Południowe Prezentacje 2021, czyli piknik w parku Obwodu Praga AK. Wydarzenie odbędzie się 12 czerwca 2021 roku w godz. 12:00-17:00. Udział jest bezpłatny.

Według najnowszego badania platformy z nieruchomościami Morizon Praga-Południe uplasowała się na 5. miejscu najpopularniejszych dzielnic do zamieszkania w Warszawie, wyprzedzając m.in. Wilanów i Żoliborz. 

prasko poludniowe prezentacje

Dla organizacji na Pradze-Południe

Do udziału w Prasko-Południowych Prezentacjach 2021 zostały zaproszone wszystkie organizacje pozarządowe, instytucje, Miejsca Aktywności Lokalnej, działające na terenie Pragi-Południe.

Co będzie się działo na pikniku? Warsztaty decupage, plastyczne, quizy z nagrodami, trening pokazowy akrobatyki, spotkanie z lokalną biblioteką, fotobudka, gra terenowa. Do tego zajęcia z druku 3D, projektowanie własnego muralu, pokazy sportów z dyskiem frisbee i robienie własnych toreb. Ale to nie wszystko! Osoby z niepełnosprawnościami będą mogły poradzić się specjalistów, którzy pomagają w znalezieniu pracy, chętni będą mogli zaadoptować psa albo kota oraz zapoznać się z wystawami o dzielnicy. Na pikniku będzie również scena, na której m.in. koncert piosenek Agnieszki Osieckiej oraz spektakl teatralny dla dzieci „Stonoga i spółka”.

Na Prasko-Południowych Prezentacjach nie zabraknie również lokalnego biznesu – będą zajęcia rysunkowo-malarskie, nauka opatrywania ran dla dzieci oraz miniwarsztaty capoeira, a także nauka gry na brazylijskich instrumentach. Jednym z partnerów jest Volkswagen Grupa Cichy-Zasada oddział Warszawa, który przygotował wyścigi gokartów.

CZYTAJ TAKŻE:   Czytanie na trawie - zabawy dla dzieci na Bemowie

Jesteśmy częścią Pragi-Południe od ponad 15 lat, dlatego bardzo cieszymy się, że możemy po raz kolejny wziąć udział w tak ciekawym wydarzeniu i spotkać się z lokalną społecznością. Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszej strefy Volkswagena, gdzie czekać będą atrakcje dla dzieci i dorosłych! – mówi Marika Szabłowska, asystentka ds. marketingu z firmy Volkswagen.

Szczegółowy harmonogram pikniku znajduje się na stronie www.zwalcznude.pl/ppp oraz w wydarzeniu www.facebook.com/events/145867094215027

Piknik pomimo pandemii

Prasko-Południowe Prezentacje na stałe wpisały się w kalendarz kulturalny naszej dzielnicy. Jesteśmy zaszczyceni, że to właśnie naszej Fundacji powierzono zadanie ich zorganizowania, szczególnie w tym trudnym koronawirusowym czasie – mówi Krystyna Radkowska prezes Fundacji Zwalcz Nudę, organizatorka wydarzenia oraz członek prezydium DKDS Praga-Południe. Nasze wydarzenie zostanie zorganizowane z największą dbałością o bezpieczeństwo zarówno uczestników, jak również wystawców i wszystkich osób zaangażowanych w realizację tego pikniku. Dostosujemy się do aktualnych obostrzeń sanitarnych, a plany może nam pokrzyżować tylko odgórny zakaz jakichkolwiek wydarzeń.

Mieszkańcy – nie tylko naszej dzielnicy, nie tylko Warszawy, ale całej Polski – są spragnieni rodzinnych wydarzeń, w bezpiecznej i nieryzykownej formie. Nasz piknik taki będzie. Planujemy również transmisje live z różnych stoisk, śledźcie nas na naszym Facebooku – Zwalcz Nudę – dodaje Krystyna Radkowska.

Organizatorem przedsięwzięcia jest Fundacja Zwalcz Nudę, a współorganizatorem Dzielnicowa Komisja Dialogu Społecznego na Pradze-Południe. Prasko-Południowe Prezentacje 2021 są współfinansowane przed Urząd Dzielnicy Praga-Południe m. st. Warszawy.

Dodaj komentarz

Top