Jesteś tu
Strona domowa > Aktualności > Prezenty na święta dla dzieci – na co zwrócić uwagę przy wyborze idealnego prezentu gwiazdkowego?

Prezenty na święta dla dzieci – na co zwrócić uwagę przy wyborze idealnego prezentu gwiazdkowego?

Prezent swiateczny dla dziecka

Co kupić dziecku pod choinkę? To pytanie co roku zadają sobie wszyscy rodzice, którzy chcą sprawić radość swojemu maluchowi. Prezenty na święta dla dzieci w młodszym wieku powinny oczywiście różnić się od pomysłów na prezent dla nastolatka, jednak wybierając świąteczne upominki warto zwrócić uwagę nie tylko na wiek dziecka, ale także jego płeć czy aktualne umiejętności. Stosując podobne kryteria możemy mieć niemal pewność, że na jego twarzy pojawi się szczery uśmiech. Zatem czym kierować się przy wyborze prezentów na Boże Narodzenie dla dzieci?

Prezent na święta dla dzieci a jego jakość

Wybór zabawek czy drobnych gadżetów idealnych na prezenty gwiazdkowe dla dzieci wydaje się być niemal nieograniczony, zwłaszcza w porównaniu z sytuacją na rynku artykułów dla dzieci sprzed kilkunastu lat. W sklepach pojawiają się coraz bardziej oryginalne produkty dla najmłodszych, które potrafią zainteresować nawet tych najbardziej niecierpliwych. Jednak wybierając prezent dla dziecka pod choinkę warto wziąć pod uwagę jakość wykonania zabawki czy gry i sprawdzić, czy prezent posiada wszelkie niezbędne atesty bezpieczeństwa.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Emily Youngblood, RD (@alongcamecove)

Prezenty na święta dla dziewczynek i chłopców

Nie jest tajemnicą, że dziewczynki bardziej ucieszą się z domku dla lalek czy zestawu do robienia bransoletek niż z zestawu małego majsterkowicza niż mini-toru wyścigowego, które są idealnymi pomysłami na prezenty świąteczne dla chłopców. Na rynku dostępne są jednak takie zabawki, które sprawią radość zarówno chłopcom, jak i dziewczynkom. Wszystkie dzieci uwielbiają klocki, które pozwalają rozwinąć ich wyobraźnię, a przy okazji korzystnie wpływają na rozwój ich sprawności ruchowej. Doskonałym pomysłem na prezent świąteczny dla dzieci w młodszym wiekusą interaktywne pluszaki czy maty edukacyjne, które wzbudzą żywe zainteresowanie nawet u najmniej aktywnych maluchów.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Amanda Escoe (@amandaescoe)

Jaki prezent pod choinkę dla dziecka rocznego?

Jakipomysł na prezent gwiazdkowy dla rocznego dziecka? Zawsze dobrym rozwiązaniem jest jeździk lub pchacz. Co prawda nie każde dziecko w wieku kilkunastu miesięcy potrafi już samodzielnie chodzić, jednak prezent na święta dla dzieckaw postaci jeździka pomoże maluchowi w stawianiu pierwszych kroków. Różnorodność kształtów poręcznych zabawek z kółkami pozwala wybrać model idealny jako prezent na święta dla chłopca w wieku rocznym, jak również dla prezent na święta dla dziewczynki w podobnym wieku.

CZYTAJ TAKŻE:   Ambasada Dobrej Zabawy - 21 maja dzień otwarty w Ambasadzie Francji i Niemiec

Jeśli nie jeździk, to może bujana zabawka jako prezent gwiazdkowy dla dziecka? Niekoniecznie musi być to tradycyjny konik na biegunach – w sklepach nie brakuje zabawek dla najmłodszych przystosowanych do ich wieku oraz sprawności. Bujak w formie samochodu czy dinozaura to świetny pomysł na prezent pod choinkę dla rocznego dziecka. Warto pomyśleć również o zestawach klockówskładających się z kilku elementów czy prostych puzzli, które będą doskonałym prezentem świątecznym dla dziecka w wieku 1,5 roku lub 2 lat.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez TOYS | PRINTS | GIFTS (@bawlersncrawlers)

Prezenty na gwiazdkę dla dzieci w wieku 6 lat

Jaki prezent na święta dla dziecka w wieku przedszkolnymwybrać? Sześciolatek powoli wkracza w wielki świat pisania i czytania, dlatego warto podarować mu zestaw bogato ilustrowanych książeczek idealnych do nauki czytania. Świetnym pomysłem na prezent gwiazdkowy dla sześciolatka będą również gry planszowe, najlepiej zręcznościowe lub logiczne, które pomogą mu rozwinąć zarówno umiejętności manualne, jak i intelektualne. Doskonałym prezentem na święta dla dziecka w tym wieku będzie zatem Jenga – gra zręcznościowa znana na całym świecie, która est świetnym sposobem na spędzenie wolnego czasu dla całej rodziny. Dzieci ucieszą się również z klasycznych prezentów pod choinkę – klocków Lego czy lalek Barbie.

Prezenty na Boże Narodzenie dla dzieci w wieku 9 lat

Co kupić starszemu dziecku w ramach prezentu pod choinkę? Upominek gwiazdkowy dla 9-latka powinien być już bardziej dostosowany do gustu dziecka i jego zainteresowań. Co na prezent dla aktywnego dziecka? Dobrze sprawdzi się gra sportowa na konsolę z kontrolerem ruchu, gdzie dziecko może wcielić się w tancerza, tenisistę, a nawet golfistę. Z kolei dla dziecka zgłębiającego świat literatury w prezencie gwiazdkowym warto podarować powieść przygodową czy fantasy. 9-latkowi można kupić również prezent gwiazdkowy w postaci drobnego gadżetu elektronicznego – słuchawki czy głośnik bluetooth powinny zostać przyjęte przez malucha z entuzjazmem.

Prezenty świąteczne dla nastolatków

Dzieci w wieku nastoletnim powoli wchodzą w fazę buntu i zaczynają na nowo odkrywać swoją osobowość, dlatego prezent na święta dla nastolatka powinien pokrywać się z jego zainteresowaniami w 100%. Dobrym pomysłem na prezent gwiazdkowy dla nastolatka będą ubrania, jednak warto zdecydować się na zakup karty upominkowej – w ten sposób dziecko będzie mogło wybrać to, co rzeczywiście mu się podoba. Zestaw kosmetyków czy biżuteria dla młodej kobietki czy smartwatch dla młodej miłośnika technologii to również świetne pomysły na prezent dla nastolatka.

Dodaj komentarz

Top