Jesteś tu
Strona domowa > Odżywianie > Przekąska mistrzów

Przekąska mistrzów

Wychowujesz w domu małego wojownika ninja? Japońskie okrzyki zagrzewające do walki zastępują mu „proszę” i „dziękuję”? Good Food przygotował nową, zdrową przekąskę dla wszystkich, kilkuletnich wielbicieli  postaci samurajów czy wojowników ninja.

Okres wczesnoszkolny to dla dzieci czas kreatywnych zabaw, które wymagają ciągłego uzupełniania energii. Niestety, sięganie po batonik czy czekoladki wpływa na kształtowanie się u najmłodszych złych nawyków żywieniowych.

Najmniej skuteczne w takich sytuacjach są zakazy i nakazy. Chcąc osiągnąć cel wejdźmy w świat swojego dziecka i połączmy planowanie codziennego menu z dobrą zabawą. – Moim niezawodnym sposobem, jeśli chcę zachęcić synów do zjedzenia nowej, zdrowej potrawy, jest zaproszenie ich do wspólnego gotowania – podpowiada Kasia z Poznania, mama 6-letniego Damiana i 9-letniego Kuby. – Pozwalam chłopcom nadawać kanapkom oryginalny wygląd i wymyślać im specjalne nazwy. Dzięki temu widzą jak powstają posiłki, a ponadto dobrze się bawią – dodaje. W ten sposób powstaje też okazja, aby przekonać maluchy do rozstania się z batonikami i chipsami.

Przekąska z niespodzianką

Jeśli chcemy, aby nasze dzieci pamiętały o zdrowych przekąskach również poza domem, postarajmy się, żeby miały coś wartościowego zawsze pod ręką. Ważne, aby w dziecięcym plecaku znalazł się naturalna przekąska, z dużą zawartością błonnika. Dzięki temu maluchy nie będą miały problemów z bolącym brzuszkiem i przemianą materii. Zdrową, zbożową przekąską mogą być wafle YO!KITO.

CZYTAJ TAKŻE:   Dieta w ciąży - jedz rozsądnie i regularnie

Nowa propozycja od Good Food jest przygotowywana z mąki pszennej durum oraz mąki ryżowej bez dodatku sztucznych barwników i konserwantów. Choć jeden wafel to tylko 19 kcal i 0,1 g cukrów, ma lekko słodkawy smak, dzięki czemu zaspokoi najbardziej wybredne, dziecięce gusta. Można je chrupać  bezpośrednio po otwarciu lub w formie specjalnie przygotowanego deseru, np. z owocowymi dodatkami. YO!KITO to oprócz zdrowej przekąski, zaproszenie do ciekawej zabawy i poznawania japońskiego języka. Zapinka na kicie wesołego samuraja z opakowania wafli, ukrywa tajemnicze słowa.

Najwięksi miłośnicy zagadek, mogą zebrać ich całą kolekcję. Aby poznać znaczenie wyrazów oraz inne dalekowschodnie zabawy i legendy warto zajrzeć na www.yokito.pl.  Wafle od Good Food to dla rodziców szybki sposób na zdrową, wartościową przekąskę, a dla maluchów smaczne „małe co nieco” i dobra zabawa.

Cena na półce: 2,4 – 2,7 zł. Gramatura: 25 g.

Dodaj komentarz

Top