Jesteś tu
Strona domowa > Dziecko > Jak przygotować imprezę urodzinową dziecka?

Jak przygotować imprezę urodzinową dziecka?

Imprezy urodzinowe dla dzieci w ostatnich latach bardzo ewoluowały. Kiedyś urodziny były okazją do spotkania w wąskim, rodzinnym gronie i wręczenia upominku, który przeważnie miał bardziej symboliczny niż materialny wymiar.

Dziś urodziny dzieci obchodzi się znacznie huczniej a moda na kinderparty, która przyszła z zachodu trafiła na podatny grunt, bo i dzieci, i rodzice chętnie organizują pokaźne przyjęcia.

Impreza urodzinowa dziecka – odpowiednie miejsce

Kluczową kwestią dotyczącą imprezy urodzinowej jest miejsce. Nie każdy ma warunki do tego, żeby zaprosić kilku lub kilkunastu maluchów – kolegów i koleżanki dziecka – do własnego domu. Szczególnie problematyczne jest to, że ciasne mieszkania w blokach częstokroć nie pozwalają na jakiekolwiek zaaranżowanie przestrzeni, w której gromadka dzieci mogłaby się swobodnie bawić. Dlatego wielu rodziców decyduje się na zorganizowanie imprezy poza domem, na przykład w restauracjach, które zajmują się robieniem takich imprez, lub parkach rozrywki dla dzieci. W takich miejscach dzieciaki mogą wspinać się po drabinkach, zjeżdżać na zjeżdżalni do basenu z piłeczkami lub uczestniczyć w zorganizowanych konkurencjach.

Impreza urodzinowa dziecka – tort

Żadna impreza z udziałem dzieci nie może obyć się bez słodyczy a w szczególności bez tortu. Musi być szczególny. Mało kto posiada wystarczająco wiele czasu i umiejętności cukierniczych, żeby samodzielnie przygotować takie małe dzieło sztuki. Na szczęście, cukierni oferują szeroką paletę możliwości. Dzieci uwielbiają czekoladę, więc tort czekoladowy w większości przypadków jest strzałem w dziesiątkę. Najlepiej, żeby był spersonalizowany, to znaczy posiadał dedykację dla solenizanta. Coraz modniejsze są torty o fantazyjnych kształtach, na przykład w kształcie piłki nożnej, zwierząt, samochodu, lalki, lub takie z wizerunkami postaci z kreskówek: Scooby Doo, Bob Budowniczy, Mała Syrenka, Hello Kitty, Kubuś Puchatek, Pszczółka Maja, Kaczor Donald i wiele innych.

CZYTAJ TAKŻE:   Pielęgnacja dziecka latem - kilka praktycznych porad

Impreza urodzinowa dziecka – prezenty

Częścią przyjęcia, na którą czeka każdy malec jest wręczanie prezentów. Liczy się nie tylko zawartość, ale także cała oprawa. Tę czynność można zamienić w istna ceremonię. Przede wszystkim nie można dawać prezentów byle jak i od razu. Atmosfera oczekiwania na prezent sprawi, że będzie on „cenniejszy”. Można poprosić małych gości o pozostawienie prezentów gdzieś na uboczu i otwierać je dopiero po zjedzeniu tortu. Bardzo ważne jest opakowanie. Torebki do prezentów są wygodne, ale wyciągnięcie przedmiotu z torebki to żadna frajda. Odpakowywanie prezentu zawiniętego w piękny papier wyzwala znacznie więcej pozytywnych emocji.

Dodaj komentarz

Top