Jesteś tu
Strona domowa > Aktualności > Rozrywka dla dzieci w wersji audio

Rozrywka dla dzieci w wersji audio

Dzieci to świetni krytycy. Na ich szczerą i bezkompromisową opinię można liczyć zawsze, a przynajmniej do momentu, w którym nie przyswoją sobie naszych „dorosłych” zwyczajów, jak choćby zostawianie niewygodnych komentarzy dla siebie. Nasi najmłodsi wymagają zatem produktów wyjątkowych, i to w każdej dziedzinie życia, również w przypadku literatury. Nie ma więc nic dziwnego w tym, że rynek wydawniczy pęka w szwach, aby zadowolić swoich małych czytelników, a także, niejako przy okazji, ich rodziców oraz opiekunów.

Audiobook dla dzieci

Trudno ukryć, że decyzje zakupowe w przypadku książek dla dzieci podejmują dorośli, a każdy z nich szuka czegoś innego, co odpowiada jego wartościom i oczekiwaniom. Bajki mają z założenia spełniać swoje określone z góry zadania. Właśnie z tego względu jedne z nich bawią czystym humorem, inne przedstawiają trudne tematy w sposób przystosowany do wieku dziecka, a jeszcze inne mają na celu uspokoić i ukoić malucha przed snem, dostarczając mu pięknych obrazów dla sennych marzeń. Księgarniane półki uginają się od kolorowych, przyciągających wzrok okładek, z których każda kryje w sobie coś niezwykłego.

Co jednak w przypadku, gdy nie możemy czytać dziecku sami, bo akurat przebywamy z dala od niego?

Co, jeśli chcemy, aby jego rozwój emocjonalny przebiegał bez przeszkód, a kontakt z wartościową literaturą rozpoczął się jak najwcześniej? Jak też poradzić sobie z niechęcią dziecka do samodzielnego czytania lub wzbudzić w maluchu głód poznawania liter? Z pomocą przybywa niezastąpiony serwis Storytel. Jego wirtualne półki również pękają w szwach, a rodzice i nauczyciele mogą do woli przebierać w nurtujących ich tematach. Daleko nie szukając, zatrzymajmy się na chwilę przy jednej z edukacyjnych bajek Zofii Staneckiej o wiele mówiącym tytule: „Basia i bałagan”. Basia to wesoła, chętna do pomocy dziewczynka, która jednak jest odrobinę na bakier z domowymi obowiązkami, choć stara się w nich aktywnie uczestniczyć. Książeczka, mimo że porusza z pozoru nudne kwestie porządku, bawi niczym najlepsza komedia, a przyziemne sprawy pokazuje na zupełnie nieoczywiste sposoby. Jeśli rodzic, słuchając tej bajki ze swoim dzieckiem, sam nie chwyci za szczoteczkę do kurzu, oznacza to, że stanowi przypadek z gatunku beznadziejnych. W tym wypadku żadne dodatkowe szkolenia i podcasty raczej nie pomogą.

CZYTAJ TAKŻE:   Sok pomarańczowy w jesiennej diecie dziecka

Audiobook dla dzieci

Dział dziecięcy stanowi bardzo ważną, integralną część Storytel. Poza magicznymi baśniami oraz typowymi, doskonale znanymi bajkami o smokach i księżniczkach, znajdziemy tu również pozycje wspierające naukę nowych umiejętności, pokazujące i oswajające ponadczasowe wartości, jak tolerancja czy odwaga w dążeniu do celu, a nawet coś dla młodych detektywów, spragnionych zagadek. Całość została pięknie dopełniona głosami lektorów, którzy włożyli w swoją pracę wiele serca, co doskonale słychać. „Dzieci z ulicy Awanturników” czytane aksamitnym głosem Majki Jeżowskiej po prostu nie mogły się nie udać.

Audiobook dla dzieci

Twórcy platformy nie zapomnieli oczywiście i o odrobinę starszych czytelnikach. Seria o słynnym Harrym Potterze oraz cudowna opowieść o Marry Poppins to klasyki, których nie mógł pominąć szanujący się dystrybutor audiobooków, a „Dzieciaki świata” wprowadzają młodych ludzi w nieznany, ogromny świat. Prowadzone głosem Martyny Wojciechowskiej nie dadzą rady się w nim pogubić. Zarówno starsze dzieci, jak i młodzież znajdą dla siebie mnóstwo inspirujących treści, po które wystarczy sięgnąć, w dodatku tylko jednym palcem.

Audiobooki są dobre dla każdego i na każdą okazję, ponieważ nie przeszkadzają w wykonywaniu dodatkowych czynności, mogąc stanowić wartościowe tło. Osłuchiwanie się z wysokiej jakości literaturą już od najwcześniejszych lat życia sprawia, że wyrabiamy w naszych dzieciach szacunek dla wiedzy, pobudzamy także ich ciekawość świata. Dzięki Storytel możemy być przy tym pewni, że oddajemy swoją latorośl w najlepsze możliwe ręce, kierując ją ku wyjątkowym przygodom, kryjącym się w pieczołowicie przygotowanych słuchowiskach.

Dodaj komentarz

Top