Jesteś tu
Strona domowa > Aktualności > Rusza akcja Barefoot Projekt Czysta Plaża oraz Czyste Tatry – weź udział

Rusza akcja Barefoot Projekt Czysta Plaża oraz Czyste Tatry – weź udział

Wakacje za pasem, a wraz z nimi rodzinne wyjazdy. Morze, góry…brzmi świetnie, ale czy na pewno? Czy nie zdarza się Wam odpoczywać w towarzystwie stert śmieci na szlakach, bądź butelek, puszek i niedopałków papierosów na plaży? W takiej scenerii rodzinne wakacje nie malują się już tak różowo, jak obecnie, w wyobraźni – czyż nie? Z myślą o tym, aby odpoczywało się przyjemniej, a przy tym po to, by chronić środowisko powstała akcja Barefoot Projekt Czysta Plaża oraz Czyste Tatry. Wy także możecie wziąć w niej udział. Jak? Już tłumaczymy.

Czysta Plaża

Jak zostać wolontariuszem?

Aby dołączyć do Barefoot Projekt Czysta Plaża wystarczy wejść na stronę: www.czystapolska.org.pl i wypełnić formularz zgłoszeniowy. Rejestracji na akcję można także dokonać w namiocie Stowarzyszenia Czysta Polska w dniu eventu. Organizatorzy oprócz akcesoriów do sprzątania gwarantują liczne atrakcje – w tym konkursy. To także dobra okazja do tego, aby pokazać dzieciom, jak ważna jest ochrona środowiska.

Barefoot Projekt Czysta Plaża oraz Czyste Tatry – tylko ślady stóp, kiedy i gdzie?

Myślą przewodnią akcji Barefoot Projekt Czysta Plaża oraz Czyste Tatry jest pozostawienie po sobie jedynie bosych stóp – na plaży, czy górskim szlaku, czyli – pozbycie się z nich śmieci. Oto harmonogram:

CZYTAJ TAKŻE:   Zapraszamy rodziców wraz z dziećmi do uczestnictwa w „NIE-DZIELNIKU kulturalnym” w Teatrze Kamienica

Barefoot Projekt Czysta Plaża_HARMONOGRAM 2017

Pierwsze ślady będziecie mieli okazję pozostawić już 1 lipca 2017 r. na Górnej Równi Krupowej w Zakopanem dołączając do akcji Czyste Tatry. Następnie możecie przenieść się nad morze, gdzie 8 lipca odbywać się będzie wielkie sprzątanie plaży miejskiej w Gdańsku przy Molotece. 13 lipca dzięki wolontariuszom czyściej będzie w Łebie (plaża przy Costa Dorada), a 22 lipca w Warszawie (wybrzeże przy Beach Bar).

Inicjatywa Barefoot Beach Rescue Project powstała w Stanach Zjednoczonych w 2007 r. Do tej pory dotarła już na 5 kontynentów i zmobilizowała prawie 30 tysięcy wolontariuszy, którym udało się uzbierać ponad 24 tony śmieci. Barefoot Projekt Czysta Plaża oraz Czyste Tatry jest polską edycją tej międzynarodowej akcji i jest realizowany we współpracy ze Stowarzyszeniem Czysta Polska, które m.in.  podejmuje szereg inicjatyw na rzecz ochrony środowiska oraz aktywnie przeciwdziała nielegalnemu składowaniu odpadów.

Dodaj komentarz

Top