Jesteś tu
Strona domowa > Nauka i zabawa > Samochody hybrydowe oczami dzieci [video]

Samochody hybrydowe oczami dzieci [video]

„Hybryda “nie zatruwa tlenu”, jest cicha i pali tak mało, że zostanie nam na “duuuużą liczbę lodów”. Do tego napędzają ją dwa silniki (elektryczny i spalinowy), które „muszą się dogadywać”.

I oczywiście nie wynalazł ich król Popiel, lecz sprytni Japończycy.” Tak nasi mali eksperci postrzegają samochody hybrydowe, których lawinowo przybywa na ulicach polskich miast.
Samochody hybrydowe oczami dzieci

Dzień Dziecka był najlepszym momentem, by zaprosić najmłodsze pokolenie ekspertów do sprawdzenia hybrydowej Toyoty. Przewodnikiem po świecie nowoczesnych technologii został „Jankes”, czyli Krzysztof Jankowski – znany prezenter radiowy i telewizyjny.

Młodzi badacze, których Toyota zaprosiła do udziału w projekcie, Alicja (4 lata), Artur (5 lat), Kasia (6 lat), Magda (6 lat), Marysia (7 lat), Roksana (5 lat), Sebastian (7 lat) i Szymon (7 lat), na jeden dzień „przejęli kontrolę” nad Toyotą Auris Hybrid i z ekspercką dokładnością sprawdzili każdy detal samochodu oraz, z pomocą Jankesa, poznali jak działa napęd hybrydowy.

Dzieci z wrodzoną łatwością błyskawicznie rozpracowują metody obsługi najnowszych komputerów czy telefonów. Dlatego nie zaskoczył mnie fakt szybkiego “opanowania” technologii hybrydowej i sprawności z jaką nasi młodzi eksperci poruszali się po tematach dotyczących hybryd – tłumaczy Robert Mularczyk, PR Manager Toyoty.

Do tego robili to z wielką dawką humoru i nieograniczonej wyobraźni. Takiej, która bez skrępowania pokazuje nam prawdziwe oblicze motoryzacji przyszłości. Nasi eksperci byli zgodni w dwóch kwestiach – ich zdaniem samochód jutra powinien sam się prowadzić, a przynajmniej sam parkować oraz mieć napęd hybrydowy – dodaje Robert Mularczyk.

Opinia dzieci na temat samochodów jest niezwykle ważna dla Toyoty, gdyż to właśnie m.in. ich wyobraźnia jest inspiracją do rozwoju projektów Toyoty. Marka od 9 lat organizuje międzynarodowy konkurs plastyczny pod tytułem „Samochód marzeń” (Toyota Dream Car Art Contest), w którym dzieci i młodzież mogą zgłaszać prace plastyczne. Pokazywane tam są samochody stworzone dzięki niczym nieograniczonej wyobraźni. Konkurs jest spojrzeniem na przyszłe technologie oraz oczekiwania następnych pokoleń użytkowników samochodów.

CZYTAJ TAKŻE:   Namiot dla małych odkrywców - zrób go sam!

One thought on “Samochody hybrydowe oczami dzieci [video]

Dodaj komentarz

Top