Jesteś tu
Strona domowa > Moda > Skarpetki dziecięce – na co zwracać uwagę przy ich wyborze?

Skarpetki dziecięce – na co zwracać uwagę przy ich wyborze?

Dziecięce stopy są w bezustannym ruchu dlatego zasługują na szczególną ochronę, którą zapewnić mogą dobrej jakości skarpetki. Zatem, jakie skarpetki dla dziecka będą najlepsze?

Jakie skarpetki dla dziecka? Fot.: Wola

Zadając sobie pytanie: jakie skarpetki dla dziecka – warto zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów.

Z jakiego materiału zostały wykonane skarpetki, czyli skład

Skarpetki dla dzieci
pinterest

To skład decyduje o tym, czy stopa będzie właściwie wentylowana. Najlepsze będą skarpetki, które zawierają naturalne, wysokogatunkowe surowce, ponieważ są wytrzymałe i przyjazne skórze dziecka. Niewielkie ilości sztucznych włókien (5-10%) są także dopuszczalne, ponieważ to dzięki nim skarpetki są bardziej elastyczne i dostosowują się do stopy. Należy natomiast unikać takich skarpet, przy których produkcji użyto chemikaliów i sztucznych barwników lub zawierających wysoki procent włókien sztucznych.

Sposób wykończenia skarpetek

Niezwykle ważny jest sposób, w jaki skarpetki zostały uszyte. Muszą być delikatne i nie mogą podrażniać skóry. Warto zwrócić uwagę na ściągacze, których zadaniem jest utrzymanie skarpetek  na nodze dziecka. Powinny przylegać do skóry, ale jej nie uciskać,bo to negatywnie wpływa na komfort noszenia i krążenie krwi.

CZYTAJ TAKŻE:   Czapki dla dzieci na sezon jesienno-zimowy - jak wybrać rozmiar?

Rozmiar skarpetki powinien być dostosowany do rozmiaru stopy dziecka

Stopa dziecka  musi być chroniona, a jednocześnie mieć swobodę ruchu. Idealnie dopasowane skarpetki dobrze przylegają do nóżek, a dziecko może swobodnie poruszać w nich paluszkami.

Upodobania dziecka

Sięgając po skarpetki dla swojej pociechy warto zwrócić uwagę na zestawienie kolorów, a także wyszyte wzory. Gust dziecka kształtuje się już od najmłodszych lat, dlatego dobrze  gdy ma możliwość otaczania się ładnymi przedmiotami, w tym ubraniami i dodatkami.

Kolorowe skarpetki mogą być pretekstem do nauki kolorów, czy podejmowania  przez  dziecko swoich  pierwszych decyzji ubraniowych. Właściwy wybór skarpetek pomoże zadbać o zdrowie dziecka. Warto postawić na takie, które będą chroniły małe stópki przed niebezpiecznymi otarciami i odparzeniami.

źródło: Wola

One thought on “Skarpetki dziecięce – na co zwracać uwagę przy ich wyborze?

Dodaj komentarz

Top