Jesteś tu
Strona domowa > Aktualności > Soki i musy – witaminy w SMART formie

Soki i musy – witaminy w SMART formie

Ruszył nowy program edukacyjny „Soki i musy – witaminy w SMART formie”. Jego celem jest przedstawianie dzieciom tajników dobrze zbilansowanej diety w tym spożywania odpowiedniej ilości warzyw i owoców, które w jednej porcji dziennie mogą zostać zastąpione właśnie przez 100% sok lub mus owocowo-warzywny.

Spożywanie warzyw, owoców oraz sporządzanych z nich musów jest w Polsce zdaniem ekspertów, zdecydowanie zbyt małe. Odpowiedzią na to jest prawidłowa edukacja najmłodszych i uczenie ich dobrych nawyków żywieniowych od przysłowiowej kołyski. Przyczyni się to do wyboru odpowiednio zbilanowanych posiłków i zdrowych przekąsek w przyszłości.
Profesor UW dr hab.Małgorzata Żytko, ekspert programu „Soki i musy – witaminy w SMART formie” komentuje:

Najlepszym przykładem i autorytetem dla dzieci są zazwyczaj rodzice, jednak szkoła, w której dzieci spędzają znaczną część dnia, dzieli z nimi odpowiedzialność za naukę prawidłowego żywienia i wsparcie działań w domowym zaciszu. Ten program edukacyjny ma wspierać dzieci w szkole w rozwoju prawidłowych postaw i dokonywaniu dobrych wyborów, które mogą być wzmacniane przez rodziców w domu. Zaowocuje to w przyszłości wybieraniem przez nie zdrowszych posiłków i przekąsek.

Soki i musy – witaminy w SMART formie – zapisy

Nowy program edukacyjny kierowany jest do dzieci nauczania wczesnoszkolnym. Mogą więc wziąć w nim udział uczniowie klas nauczania początkowego w szkołach podstawowych. Rejestracja odbywa się poprzez stronę www.sokiimusy.eu (zakładka: Program edukacyjny). Nauczyciele otrzymają pomoce dydaktyczne, w tym materiały do przeprowadzenia zajęć w klasach.

CZYTAJ TAKŻE:   Jak wybrać dobre przedszkole?

Wszystkie klasy, w których zostanie zrealizowany program będą mogły wziąć udział w konkursie plastycznym. Zadaniem dzieci będzie wykonanie grupowej pracy promującej spożycie soków i musów w ramach zdrowej diety.

źródło: materiały prasowe

Dodaj komentarz

Top