Jesteś tu
Strona domowa > Akcesoria dla dzieci > Styl skandynawski w pokoju dziecka – 15 inspiracji

Styl skandynawski w pokoju dziecka – 15 inspiracji

Skandynawski minimalizm jest bardzo popularnym motywem przewodnim w urządzaniu dziecięcych pokojów. Nic dziwnego, ponieważ królująca w nim prostota i funkcjonalność pozwalają na zaaranżowanie niezwykle przytulnej przestrzeni w której dziecko będzie się dobrze czuło. Sprawdźcie, o czym warto pamiętać podczas aranżacji pokoju dziecka w stylu skandynawskim.

Jak urządzić pokój dziecka w stylu skandynawskim
interiorgod.com

Pokój dziecka w stylu skandynawskim

Mówiąc o stylu skandynawskim w wielkim uproszczeniu można wskazać przede wszystkim na minimalizm i prostotę. Do tego duetu dołączają jasne kolory skomponowane ze starannie dobranymi dodatkami. Zapomnijcie tu o ekstrawagancji, krzykliwych barwach czy ozdobnych meblach. O czym jednak powinniście pamiętać?

Pokój dziecka w stylu skandynawskim – kolorystyka

Styl skandynawski to przede wszystkim jasne barwy. To one powinny dominować we wnętrzu. Najlepiej jest postawić na ściany w odcieniach bieli, które to następnie posłużą nam za dobrą bazę do pozostałych detali. Zachowaj także oszczędność kolorystyczną w przypadku aranżacji podłogi. Zapomnij o łączeniu kilku barw – zarówno w przypadku paneli, jak i desek. Skandynawski minimalizm zakłada, że podłoga ma być utrzymana w jednolitym tonie. Daj się ponieść wyobraźni raczej przy dodatkach.

Pokój dziecka w stylu skandynawskim – jakie meble?

Wybór odpowiednich mebli jest jednym z najważniejszych kroków na drodze do aranżacji pokoju dziecka. Postaw w nich na prostą formę oraz neutralne odcienie. Doskonałym wyborem będzie oczywiście biel lub beż, ale nie gorzej będą prezentować się pastelowe barwy – w tym róż, mięta czy zgaszona cytryna. Bardzo dobrze sprawdzą się więc np. wykonane z naturalnego drewna. Może być przetarte. Patrz jednak przede wszystkim na ich bezpieczeństwo oraz funkcjonalność. Sprawdź, czy nie mają żadnych ostrych wykończeń, ani też wystających elementów.

CZYTAJ TAKŻE:   Miretto, meble dziecięce w dobrym guście

Pokój dziecka w stylu skandynawskim – doceń moc dodatków

W aranżacjach w stylu skandynawskim doskonale sprawdzają się pastelowe odcienie. Świetnym towarzyszem bieli staną się pudrowe róże, błękity czy też lawenda. Kupuj właśnie w tych barwach m.in. poduszki, ramki, kosze na zabawki, firanki czy zasłony. Słowem – dodatki, które staną się przysłowiową aranżacyjną wisienką na skandynawskim torcie. Daj się ponieść wyobraźni i postaw na naturalne materiały.

Pokój dziecka w stylu skandynawskim – aranżacje

Styl skandynawski w dziecięcym pokoju
sirlig.dk
Pokój dziecka w skandynawskim stylu
myscandinavianhome.com
Skandynawia w pokoju dziecka
boligmagasinet.dk
Jak zaaranżować pokój dziecka w stylu skandynawskim
nordicdesign.ca
Pokój niemowlaka w skandynawskim stylu
remodelista.com
Aranżacja pokoju dziecka na styl skandynawski
nordicdesign.ca
Dziecięcy pokój w stylu skandynawskim
room-to-bloom.com
Jak urządzić pokój dziecka w skandynawskim stylu
dwell.com
Skandynawski minimalizm pokój dziecka
shop-sugaronsnow.com
Pokój małego dziecka w stylu skandynawskim
interiorgod.com
Skandynawski styl w pokoju dziecka
interiorgod.com
Jak zaaranżować pokój w skandynawskim stylu
interiorgod.com
Skandynawia w dziecięcym pokoju
interiorgod.com
Styl skandynawski pokój dziecięcy
interiorgod.com

fot. główne: interiorgod.com

Dodaj komentarz

Top