Jesteś tu
Strona domowa > Polecamy > Syrop z cebuli dla dzieci – działanie i przepis

Syrop z cebuli dla dzieci – działanie i przepis

Syrop z cebuli – jego smak i zapach zapewne wielu rodzicom kojarzy się z dzieciństwem i okresem jesienno-zimowym. Już nasze babcie leczyły nim przeziębienie i traktowały go jako niezastąpione lekarstwo przeciwkaszlowe. Sprawdźcie, jakie jeszcze działania przypisuje się syropowi z cebuli i jak go zrobić.

Syrop z cebuli właściwości

Działanie syropu z cebuli potwierdza wielu pediatrów. Domowej roboty syrop jest źródłem wielu cennych witamin, które działają łagodząco i dezynfekująco. Mowa przede wszystkim o witaminie C, wespół z A, B1, B2, PP. Nie brakuje w nim także mikroelementów, w tym cynku, selenu, fosforu oraz wapnia. Pierwszy odpowiada z przeciwwirusową odporność, drugi zapobiega powstawaniu miażdżycy, natomiast kolejne są sprzymierzeńcami kości.

Syrop z cebuli przepis

syrop z cebuli i czosnku

Do przygotowania małego słoiczka syropu potrzebne Wam będą:

– 2 cebule,
– cukier,
– miód.

Opcjonalnie możecie dodać także czosnek (4 ząbki).

Syrop najpiej jest przygotowywać warstwowo. Kroimy cebulę w kostkę i opcjonalnie – czosnek. Wrzucamy do słoika dwie stołowe łyżki cebuli, potem posiekany ząbek czosnku, następnie łyżeczkę cukru i łyżkę stołową miodu. I tak kolejno, aż do zurzycia cebuli. Odstawiamy słoik (przykryty) w ciepłe miejsce i czekamy aż cebula puści sok. Gotowe.

Syrop nadaje się do spożycia przez około 3 dni.

WAŻNE! Nie traktujcie syropu z cebuli jako jedynego sprzymierzeńca do walki z chorobą. Pomaga on zwłaszcza w jej wczesnym stadium, jeśli jednak zacznie się rozwijać, koniecznie skonsultujcie się z pediatrą.

Dokładne stosowanie syropu z cebuli zaleci lekarz, ale przyjmuje się, że dziecko może przyjąć go 3 razy na dobę w dawce 5 ml.

Dodaj komentarz

Top