Jesteś tu
Strona domowa > Aktualności > Tapeta do pokoju dziecka – jak spersonalizować wnętrze?

Tapeta do pokoju dziecka – jak spersonalizować wnętrze?

pokoj dziecka

Pokój dziecka powinien być urządzony w taki sposób, aby sprawiać wrażenie przytulności. Zamiast klasycznego malowania ścian, coraz częściej do stworzenia takiej atmosfery wykorzystuje się klasyczne tapety występujące w wielu różnych kolorach i wzorach. W jaki sposób można dzięki nim spersonalizować wnętrze? Podpowiadamy.

Na co zwrócić uwagę wybierając tapetę do pokoju dziecka?

Wybierając tapetę należy przede wszystkim zwrócić uwagę na model, który będzie idealnie wpasowywał się w gust dziecka, a więc także w jego zainteresowania i pasje. Najlepiej jeśli pociecha również bierze aktywny udział w przeglądaniu dostępnych wzorów. Oczywiście ostateczna decyzja powinna zależeć od rodziców, ponieważ kluczowe znaczenie ma spójność kolorystyczna z dostępnym wyposażeniem we wnętrzu, a więc między innymi z umeblowaniem. Dla małego dziecka najlepiej sprawdzą się tapety kolorowe, natomiast dla starszego ciekawym wyborem mogą być stonowane eleganckie, czarno-białe, które można znaleźć na przykład pod adresem https://www.bimago.pl/tapety/czarno-biale.html.

Jak personalizować wnętrze dzięki tapetom w pokoju dziecka?

Tapetę można zamontować na jednej ze ścian lub otoczyć nimi całe wnętrze. Jeśli chcemy podkreślić unikatowość tylko niewielkiej przestrzeni to nic nie stoi na przeszkodzie, aby zasłonić nią tylko niewielką część ściany. Dzięki takiemu zabiegowi można w prosty sposób wydzielić miejsce na naukę i oddzielić go od przestrzeni zarezerwowanej na zabawę. W takim przypadku resztę pokoju warto pomalować jednym kolorem, aby powiększyć optycznie dostępną przestrzeń. Warto zastosować taką czynność zwłaszcza w małych pokojach.

CZYTAJ TAKŻE:   IV Piknik Muranowski - gry, animacje i moc innych atrakcji

Jeśli natomiast wnętrze jest dużo większe to ciekawym pomysłem będzie umiejscowienie tapety na całej długości ścian. Warto wybrać model, który swoim wzorem będzie spójnie komponował się ze wszystkimi elementami w pokoju. Dla dziewczynek dobrym pomysłem będzie taka z motylkami, kwiatowymi wzorami lub fantastycznymi postaciami lub zwierzętami, na przykład dużą popularnością cieszą się tapety jednorożce.

Dla chłopców sprawdzą się motywy na których występują superbohaterowie, zwierzęta oraz roślinność lub widok na gwiazdy. Doskonałym rozwiązaniem będą także różnego rodzaju pojazdy, w tym kolorowe samochody. Szeroką ofertę takich tapet można znaleźć tutaj. Jeśli w danym pokoju mieszka dwoje lub więcej dzieci to nic nie stoi na przeszkodzie, aby przestrzeń ścian równomiernie podzielić i dać możliwość wyboru dla każdego z nich. Należy w takim przypadku pamiętać, aby kolorystyka obu tapet była mniej więcej do siebie podoba.

Dodaj komentarz

Top