Jesteś tu
Strona domowa > Miejsca przyjazne dzieciom > Wakacje w Hiszpanii — piękne widoki, mili mieszkańcy i moc atrakcji dla całej rodziny

Wakacje w Hiszpanii — piękne widoki, mili mieszkańcy i moc atrakcji dla całej rodziny

wakacje w hiszpaniiHiszpania już od wielu lat jest jednym z najchętniej wybieranych kierunków przez turystów z Polski i całego świata, którzy pokochali ją za cudowną pogodę, tętniące życiem miasta, gościnnych mieszkańców i pyszne jedzenie. To miejsce przyjazne zarówno dla osób starszych, młodych par jak i rodzin z dziećmi. Dlaczego warto jechać na wakacje do Hiszpanii? Podpowiadamy.

Przepiękne plaże

Hiszpania słynie z różnorodnych plaż. Niektóre z nich są piaszczyste, inne z kolei skaliste. Dlatego każdy znajdzie region, który wpisze się w jego potrzeby. Jednym z najsłynniejszych kurortów tego państwa jest Lloret de Mar, gdzie zobaczymy złoty piasek i błękitną wodę Morza Balearskiego, a także położone tuż obok plaży restauracje bary i wiele innych, dodatkowych atrakcji, takich jak skutery wodne czy nurkowanie. Osoby, które lubią tętniące życiem miejscowości, docenią również plaże na Ibizie. Z kolei skaliste, wapienne ściany, w których wykute są schody oferuje Cala Ambolo, która jest też jedną z ulubionych plaż nudystów. Szeroką ofertę wakacji w Hiszpanii znajdziemy na https://www.traveligo.pl/.

Zabytki i kultura

Osoby, które zdecydowały się spędzić swoje wakacje w Hiszpanii, mogą wypoczywać na przepięknych plażach z widokiem na morze lub dodatkowo zobaczyć niesamowite zabytki tego kraju. Wśród najczęściej zwiedzanych miast wymienia się przede wszystkim Barcelonę, czyli stolice tego państwa. Znajduje się tutaj Sagrada Familia, czyli nieskończone od ponad 100 lat dzieło Antoniego Gaudiego, najwybitniejszego architekta XX wieku. Bazylika zachwyca swoim pięknem, symboliką i jest jednym z najczęściej odwiedzanych przez turystów zabytkiem Hiszpanii.

CZYTAJ TAKŻE:   Hotel ZAMEK RYN**** - hotel przyjazny dziecku

Będąc w tym kraju, warto odwiedzić również muzeum królowej Zofii w Madrycie, gdzie znajduje się najsłynniejszy obraz Pablo Picasso — Guernica. Miłośnicy sztuki w tym samym mieście mogą zobaczyć też ponad 20 000 różnych dzieł sztuki w muzeum Prado. Z kolei będąc w Sewilli, warto odwiedzić największą gotycką katedrę na świecie, która swoim rozmiarami i przepychem zdumiewa większość turystów.

Zobacz także: https://okinteractive.pl/3-powody-dla-ktorych-warto-korzystac-z-oferty-last-minute/

Przyjaźni mieszkańcy

Wszystkie osoby, które miały okazję spędzić wakacje w Hiszpanii, są zaskoczone gościnnością i przyjaznym nastawieniem Hiszpanów. To właśnie mieszkający nadają charakter każdej miejscowości, którą można zobaczyć w tym państwie. Są uśmiechnięci, przyjaźni, radości i z przyjemnością pomagają turystom znaleźć właściwą drogę, czy najlepszą restaurację. Kochają życie nocne, dlatego w Hiszpanii znajdziemy niezliczoną ilość restauracji, klubów i barów.

Dodaj komentarz

Top