Jesteś tu
Strona domowa > Nauka i zabawa > Weekend z rodziną – ciekawe atrakcje i zajęcia na wspólny czas

Weekend z rodziną – ciekawe atrakcje i zajęcia na wspólny czas

rodzinna gra

Wspólny czas z rodziną to najpiękniejsze, co można podarować bliskim. Nie ma nic cenniejszego niż wspomnienia i wartościowo spędzone chwile. Czas razem warto przeznaczyć na ciekawe wypady, rozrywkę czy spróbowanie czegoś nowego. Co robić w weekend?

Dokąd warto wybrać się na weekend z rodziną?

Jedna z najlepszych form spędzania czasu z maluchem to wspólny wyjazd. W zależności od wieku dziecka, zdolności finansowych i własnych preferencji można zdecydować się na wypad dokądś w Polsce lub na city break za granicą. Świetnym pomysłem będzie udanie się na pole campingowe z dostępem do placu zabaw. Z łatwością znajdzie się je zarówno nad morzem, jak i na Mazurach.

W Polsce jest mnóstwo ciekawych miejsc, w których da się spędzić wspaniały czas z rodziną. Warto wybrać się np. na wycieczkę rowerową, zorganizować piknik czy ognisko. Natomiast świetne pomysły na wycieczki zagraniczne to np.:

  • Disneyland w Paryżu;
  • Barcelona;
  • Rzym;
  • Budapeszt;
  • Split.

W każdym z tych miejsc można spędzić zarówno długi weekend, jak i pozostać na dłużej. Powinno się skosztować lokalnych przysmaków, zabrać dzieci do miejscowych parków rozrywki czy wybrać się wspólnie na plażę (oczywiście tam, gdzie jest dostępna).

Wspólne wypady to sposób na budowanie nie tylko wspomnień, ale i kształtowanie świadomości swoich pociech. Dzieci, które od małego zwiedzają świat, mogą stać się bardziej otwarte i zaznajomione z wieloma kulturami. Warto zabierać je zarówno na weekendowe wyjazdy, jak i na dłuższe wczasy, bo niewiele rzeczy daje tyle radości, co budowanie razem wspomnień na lata.

Wspólny weekend z dziećmi – planszówki!

Gdy spędza się weekend w domu, należałoby sięgnąć po planszówki. To superopcja nie tylko na deszczowe dni. Trzeba dopasować grę do wieku malucha, żeby nie okazała się ona zbyt trudna. U najmłodszych sprawdzą się m.in. Czółko czy Dobble. Można pobawić się także w kalambury.

CZYTAJ TAKŻE:   Zabawy sensoryczne z dzieckiem – dlaczego warto?

Najlepiej przygotować kilka różnych tytułów, żeby dzieci zbytnio się nie znudziły. Dobrze sprawdzą się również puzzle. Oto kilka korzyści płynących z planszówek czy łamigłówek:

  • nauka współzawodnictwa;
  • rozwój kreatywnego i logicznego myślenia;
  • rozrywka bez wykorzystania ekranów;
  • budowanie zdolności koncentracji;
  • nauka przez zabawę.

Rodzinne spędzanie czasu – seans filmowy

Maraton filmowy w domowym zaciszu to idealna okazja do zapoznania pociech z klasyką kina dziecięcego. Warto sięgnąć m.in. po doskonałe produkcje Disneya sprzed lat i pokazać pociechom, jak dawniej wyglądały animacje. Magia starego Kopciuszka, Królewny Śnieżki czy Piotrusia Pana z pewnością ich zachwyci.

Czasami miło też wspólnie z dziećmi wybrać się do kina. Jeśli na ekrany wchodzi akurat ciekawy tytuł skierowany do maluchów lub całych rodzin, może to okazać się dla nich ciekawym doznaniem. Wielki ekran, popcorn i cała atmosfera w kinie zachwycają maluchy szczególnie podczas pierwszych wizyt na sali.

Udział w ciekawych warsztatach

W dużych miastach właściwie w każdy weekend dzieje się coś ciekawego, w czym można wziąć udział z dzieciakami. Nieustannie słyszy się o warsztatach plastycznych, muzycznych czy florystycznych dla całych rodzin. W mniejszych miejscowościach należy wypatrywać takich eventów np. w ośrodkach gminy.

Jeśli w danym okresie nic ciekawego się nie dzieje, można zorganizować warsztaty w domu. Wspólne gotowanie, malowanie farbami po płótnie czy tworzenie dekoracji świątecznych to fenomenalne sposoby na wesoły, kreatywny czas z dziećmi. A po wszystkim warto pobawić się w chowanego czy berka.

Tak naprawdę najważniejsze nie jest to, co robi się z maluchami, ale to, że poświęca im się czas i uwagę. Wspólny spacer czy wypad za miasto to idealna okazja, by okazać im swoją miłość i zainteresowanie. Przekłada się to na wieloletnią relację pomiędzy dziećmi a rodzicami.

Dodaj komentarz

Top