Jesteś tu
Strona domowa > Książki > ,,Wiosna Radosna – album wierszy wiosennych dla dzieci”

,,Wiosna Radosna – album wierszy wiosennych dla dzieci”

Zapraszamy do lektury nowego albumu autorstwa Margarett Borroughdame – „Wiosna Radosna – album wierszy wiosennych dla dzieci”. Dzięki niej czytelnik wchodzi do świata odradzającej się po zimie przyrody i czuje pierwsze promienie słońca…


„Wiosna radosna” jest albumem z serii wierszy dla dzieci na cztery pory roku. Każdy album to 15 wierszy, w sumie 60, pokazujących uroki danej pory roku z punktu widzenia dziecka. W skład serii wchodzą: „Nie taka mroźna zima”, „Wiosna radosna”, „Rozkoszne lato”, „Jesień plecień”.

W książce ,,Wiosna Radosna”autorka zwraca się do rodziców i do dzieci:

Drodzy rodzice!
Na żadną porę roku nie czekamy z tak wielkim utęsknieniem jak na wiosnę. Prawda? Czekamy i czekamy, czas nam się dłuży, narzekamy, że się spóźnia, aż nagle wybucha i przychodzi nieoczekiwanie, znienacka – tak jak w moich wierszach „Wybuchowa wiosna” i „Wiosna radosna”. Mam nadzieję, że  ten czas kiedy tak powolutku wiosna nadchodzi spędzicie z dziećmi wypatrując jej oznak. Będziecie razem oceniać zmiany w przyrodzie i chociażby w doniczkach zasadzicie ziarenka albo cebulki. Kiedy wykiełkują, będą i dla was, i dla dzieci wielkim źródłem radości! Poczytajcie im razem z dziećmi wiersze o wiośnie. Roślinki odwdzięczą się szybszym wzrostem, bo przecież będę „wyciągały ucho” ,aby lepiej usłyszeć wiersze z albumu „Wiosna radosna”!

Drogie dzieci!
Założę się, że pierwszego słonecznego dnia wiosny macie wielką ochotę położyć się na młodziutkiej, zieloniutkiej trawie i turlać się po niej i wdychać jej zapach! Tak pachnie odradzająca się po zimie natura! Wiosna jest piękna, radosna, zielona i kolorowa! Rano budzi nas śpiew ptaków, na drzewach rozwijają się listki, kiełkują roślinki, kwitną kwiaty. Aż chce się zatrzymać tę piękną naturę w rysunkach! Tulipany na okładkę  „Wiosny radosnej” wykonała siedmioletnia Bianka, a jaskółkę dziewięcioletnia Ada. Zachęcam Was, abyście przysłali do mnie swoje rysunki do moich wierszy o wiośnie. Zamieszczę je na swojej stronie internetowej, by inne dzieci mogły się nimi również cieszyć.

Szczegóły na temat książki znajdziecie na stronie www.mbbooks.eu w zakładce „rysunki czytelników”

CZYTAJ TAKŻE:   "Nie taka mroźna zima" - album wierszy zimowych dla dzieci

Informacja techniczna:

Autor: Margarett Borroughdame
Wydanie I, 2016, MBBooks, www.mbbooks.eu
Wymiar 200×200 mm, 36 stron,
oprawa twarda, tektura 2 mm,
okładka mat + lakier UV,
papier środka Amber Graphic 170,
cena okładkowa 25 zł.
wiek czytelnika 4-10 lat

Wiosna Radosna nowa książka Margarett Borroughdame

Patroni wydania: e-szkrab.pl, Miasto Dzieci.pl, Dziecko Najlepsza Inwestycja, Juniorowo.pl, Rozwiń Skrzydła, Dzielnica Rodzica.pl, Papierowy Pies.pl

Dodaj komentarz

Top