Jesteś tu
Strona domowa > Dziecko > Woda jest super – aplikacja budująca nawyk picia wody przez dzieci

Woda jest super – aplikacja budująca nawyk picia wody przez dzieci

Woda jest super - aplikacja budująca nawyk picia wody przez dzieciŻywiec Zdrój stworzył wyjątkową aplikację „Woda jest super”. Aplikacja wesprze rodziców w budowaniu u dzieci zdrowego nawyku picia wody już od najmłodszych lat.

Polskie dzieci piją za mało i sięgają po niewłaściwe źródła nawodnienia. Zamiast wody wybierają słodzone napoje, czy soki. Jak zatem zachęcić dzieci do picia wody i jednocześnie przez zabawę edukować na temat jej znaczenia?

Jak budować nawyk picia wody?

Rola rodzica w budowaniu odpowiednich nawyków jest kluczowa. Dla dzieci w wieku przedszkolnym to właśnie rodzice są ogromnym autorytetem i mają duży wpływ na to, co piją ich pociechy. Nowa aplikacja „Woda jest super” od Żywiec Zdrój to doskonałe narzędzie, które pomoże rodzicom zachęcić dzieci do picia wody oraz
w interesujący sposób edukować o jej roli w przyrodzie. Aplikacja odpowiada na aktualny i chętnie wykorzystywany trend na przyjemną, a zarazem skuteczną naukę poprzez zabawę.

Aplikacja „Woda jest super” dostępna jest na telefony i tablety zarówno z systemem IOS, jak
i Android.

Woda jest super – aplikacja składa się z 4 mini-gier

  • Drzewo – dzięki tej mini-grze dzieci poznają wpływ wody na życie roślin i ich rozwój. Gra polega na hodowaniu drzewa, podlewaniu go, a następnie zbieraniu owoców, które pojawią się na drzewie wyłącznie dzięki właściwej opiece.
  • Wanna – dzieci kąpiąc swojego wirtualnego zwierzaka, poznają przy okazji działanie wody i jej wpływ na otaczające nas przedmioty. Dzięki tej mini-grze najmłodsi poznają podstawowe właściwości i cechy fizyczne wody.
  • Plac zabaw – zadaniem dzieci w tej mini-grze jest spakowanie się na plac zabaw. Oczywiście koniecznie trzeba pamiętać o zabraniu wody do picia. Gdy dziecko dotrze na wirtualny plac zabaw może pograć w piłkę, w klasy lub pobawić się w piaskownicy. Każda z tych aktywności sprawia, że z kubka na ekranie wraz z upływem czasu, znika także woda, której zapas należy uzupełniać. Dzięki temu dzieci uczą się, że podczas zabawy należy dbać o odpowiednie nawodnienie, aby mieć siłę i energię do dalszej zabawy.
  • Obieg wody w przyrodzie – dzięki tej mini-grze poprzez łączenie chmur, wywoływanie deszczu czy szukanie skarbów w morzu dzieci dowiedzą się, jak woda krąży
    w przyrodzie.
CZYTAJ TAKŻE:   BoboVita Przyjaciele - owocowe musy z witaminą C

Aplikacja „Woda jest super” to kolejne narzędzie wspierające budowanie zdrowego nawyku picia wody, stworzone w ramach programu „Mamo, tato, wolę wodę!”. Jest to jeden z największych programów edukacyjnych skierowanych do przedszkoli w Polsce. Ruszył w 2009 roku a jego nadrzędnym celem jest zachęcanie dzieci do picia wody  poprzez edukację na temat jej roli w przyrodzie i życiu człowieka. Od pierwszej edycji partnerami merytorycznymi programu są Instytut Żywności i Żywienia oraz Instytut Matki i Dziecka. Od początku funkcjonowania programu już ponad milion przedszkolaków bawiąc się i ucząc odkrywało fascynujący świat wody.

Dodaj komentarz

Top