Jesteś tu
Strona domowa > Odżywianie > Woda źródlana Mama i ja na piątkę!

Woda źródlana Mama i ja na piątkę!

Fundacja Pro-Test na zlecenie Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów przeprowadziła test wód mineralnych i źródlanych, dostępnych na sklepowych półkach. Spośród 15 testowanych produktów woda Mama i ja dostała jedną z dwóch najwyższych ocen!
Akredytowane laboratorium poddało szczegółowym badaniom wybrane w super- i hipermarketach wody w półtoralitrowych opakowaniach. Wyboru dokonano na podstawie popularności danej marki oraz intensywności jej reklamowania. Badanie obejmowało ocenę oznakowania etykiety, sprawdzenie, czy skład zgadza się z deklaracją na etykiecie, oraz weryfikację czystości wody, czyli analizę wskaźników fizykochemicznych, zawartości substancji niepożądanych i toksycznych, zawartości ozonu oraz jakości mikrobiologicznej. Ostatnim czynnikiem była jakość sensoryczna, czyli smak, zapach, wygląd i konsystencja wody. Wszystkie te elementy pozwoliły określić, która z badanych wód w najwyższym stopniu spełnia wymagania i może być polecana zarówno dorosłym, jak i dzieciom.

CZYTAJ TAKŻE:   Jak przekonać dziecko do picia wody? Rusza program edukacyjny „Mamo, tato, wolę wodę!”

Jednym z dwóch produktów, które otrzymały najlepsze oceny, okazała się woda dla dzieci Mama i ja, która uzyskała pozytywną opinię Centrum Zdrowia Dziecka oraz prestiżowe nagrody i wyróżnienia przyznawane przez redakcje pism dla rodziców. Woda czerpana jest z głębokości 170 metrów, ze źródła znajdującego się na obszarze Słowińskiego Parku Narodowego, a dzięki naturalnej izolacji od zewnętrznych czynników zanieczyszczających zachowuje nieskazitelną czystość pod względem fizykochemicznym i mikrobiologicznym.

Dbałość o małego konsumenta powoduje, że producenci Mama i ja przykładają szczególną wagę do jakości wody. Cieszy fakt, że dostrzegają to także niezależne instytucje badawcze. Więcej informacji na temat badania oraz jego wyników znajduje się na stronie http://www.pro-test.pl.

Dodaj komentarz

Top