Jesteś tu
Strona domowa > Strefa Taty > “WYBIERAM. JESTEM TATĄ” kampania społeczna Tato.Net

“WYBIERAM. JESTEM TATĄ” kampania społeczna Tato.Net

„WYBIERAM. JESTEM TATĄ”, czyli akcja społeczna Tato.Net powstała po to, by przede wszystkim promować ojcostwo jako pasję, w którą można się świadomie zaangażować i czerpać z niej satysfakcję. Kluczowym wydarzeniem będzie IX Międzynarodowe Forum Tato.Net., które odbędzie się 30 września br. pod hasłem „Wolność & Dyscyplina”. 

Kampania tato net

Kampania jest kierowana zarówno do mężczyzn będących już ojcami, jak i tych dopiero rozważających założenie rodziny. Jak wyjaśnia dr Dariusz Cupiał, współzałożyciel Fundacji Cyryla i Metodego oraz pomysłodawca Inicjatywy Tato.Net, podstawowe przesłanie nowej kampanii to wskazanie, że bycie tatą to wybór i budowa prawdziwej relacji, a nie przykra powinność czy ciężar.

dr Dariusz Cupiał

Naszym celem jest promowanie świadomego i aktywnego ojcostwa, a więc ojcostwa, którego można i trzeba się uczyć. Chcemy uzmysławiać, że ojcostwo, niezależnie od okoliczności, jest wolną decyzją – decyzją polegającą na wyborze między tym, na co ma się ochotę, a tym, co jest dla nas najważniejsze. Nowa akcja Tato.Net to również odpowiedź na współczesne dylematy młodych mężczyzn, którzy postrzegają ojcostwo jako ograniczenie wolności” – mówi dr Dariusz Cupiał.

Ojcowskie historie i Kluby Ojca

Organizatorzy stawiają na nowe media – Facebook, YouTube i sieć Google. Jednym z głównych elementów kampanii są krótkie filmy-świadectwa, nagrane przez ojców spotykających się w kilkudziesięciu Ojcowskich Klubach Tato.Net w Polsce i zagranicą. Ta oddolna inicjatywa zaczęła się rodzić kilka lat temu, zwykle po tym, kiedy w danym mieście organizowane były WarszTaty Tato.Net. Dzisiaj już kilkuset ojców regularnie dzieli się swoimi doświadczeniami i inspiruje nawzajem.

CZYTAJ TAKŻE:   Jubileuszowa edycja Warszawskich Dni Rodzinnych

W kampanii pojawią się też znani ojcowie. Swoje historie o byciu tatą dołożą m.in. Dariusz Kamys, prof. Jan Duda i Marek Kamiński. 

IX Międzynarodowe Forum Tato.Net

IX Międzynarodowe Forum Tato.Net będzie punktem kulminacyjnym kampanii „WYBIERAM. JESTEM TATĄ”. To unikalne w skali Europy spotkanie kolejny rok z rzędu honorowym patronatem objął prezydent Andrzej Duda. Wydarzenie odbędzie się 30 września br. w Hotelu Arche w podwarszawskiej miejscowości Łochów.

Podobnie jak było to w latach poprzednich, także teraz zjazd wypełnią prelekcje, warsztaty oraz spotkania w grupach tematycznych i na stoiskach. Całość zostanie zorganizowana pod jednym przewodnim hasłem, którym jest „Wolność & Dyscyplina”.

W tym roku zaproszenie organizatorów przyjęli m.in. podróżnik Marek Kamiński, aktor kabaretowy Dariusz Kamys, kompozytor Michał Lorenc, aktor Dariusz Kowalski i ojciec Józef Augustyn SJ.

Gościem specjalnym tegorocznego forum będzie Amerykanin Joshua Becker – mąż, ojciec i pastor, który jest jednym z najsłynniejszych propagatorów minimalizmu. W Polsce znany jest m.in. z bestsellerowej książki pn. „Im mniej, tym więcej”. 

W trakcie tegorocznej edycji forum po raz kolejny wręczone zostaną także nagrody MAX, czyli specjalne wyróżnienia dla osób i instytucji pomagających innym odkrywać ojcostwo. Od tego roku nagrody będą przyznawane również przedsiębiorstwom, które w swoich kampaniach reklamowych promują pozytywny wizerunek ojca.

Dodaj komentarz

Top