Jesteś tu
Strona domowa > Pielęgnacja > Jak wykąpać niemowlę – kilka praktycznych porad

Jak wykąpać niemowlę – kilka praktycznych porad

Kąpiel niemowlęcia bywa wyzwaniem. Zwłaszcza dla świeżo upieczonych rodziców, którzy dopiero uczą się opieki nad pociechą. Jak zatem wykąpać niemowlę? Co robić, by dziecko w kąpieli czuło się dobrze, pewnie i wygodnie? Jak uniknąć stresu?

Kwiatek do kąpieli, fot.: Blooming Bath

  • Aby kąpiel dziecka była źródłem radości, warto się do niej odpowiednio przygotować.
    Zadbaj o odpowiednią ciepłotę wody, właściwą temperaturę powietrza, dobrą atmosferę.
  • Niech towarzyszy Wam nastrój wyciszenia. Tylko wtedy kąpiel będzie dla dziecka czasem relaksu, świetnej zabawy i źródłem pozytywnych doświadczeń.
  • Daj dziecku czas, by przyzwyczaiło się do nowych warunków i nieznanych, silnych bodźców: kontaktu z wodą czy zmiany ułożenia ciała, a już niebawem maluch poczuje się swobodnie i odkryje radość kąpieli.

Skąd wiedzieć, że dziecko w czasie kąpieli czuje się dobrze? Niemowlę lubiące radosne pluskanie w wodzie, nie pręży się i nie płacze, jest za to rozluźnione, wesoło wymachuje rączkami i nóżkami.

CZYTAJ TAKŻE:   Wszystko zaczyna się od pierwszego przytulenia

Dlaczego kąpiel jest ważna?

Kąpiel niemowlęcia to nie jest zwykły zabieg pielęgnacyjny. To przede wszystkim czas relaksu i wyciszenia, sposób na uporządkowanie dnia malucha. To wreszcie czas, kiedy po dniu pełnym wrażeń, można tak po prostu pobyć z dzieckiem. Nic więc dziwnego, że przygotowanie kąpieli dla niemowlęcia wymaga czasu, chęci i staranności. Wszak im maluchowi wygodniej, tym lepiej. Z zachowaniem wszystkich standardów bezpieczeństwa.

Jak wykąpać niemowlę – kwiatek do kąpieli

Są takie akcesoria do kąpieli, po które warto sięgać. Dlaczego? Ponieważ zapewniają dziecku maksimum komfortu i bezpieczeństwa, będąc dobrą alternatywą dla niewygodnych, plastikowych siedzisk kąpielowych. O czym mowa? O specjalnych kwiatkach do kąpieli. Kwiatki są wykonane z miękkich, przyjemnych w dotyku materiałów o właściwościach antybakteryjnych. A to zapewnia maluchowi pełną wygodę w czasie kąpieli i najwyższą troskę o jego zdrowie. Pluszowy materiał doskonale otula i chroni niemowlę, a dziecko cieszy się bezpieczną, miłą kąpielą.

Kwiatek do kąpieli może z powodzeniem zastąpić tradycyjną wanienkę czy mało wygodne, plastikowe siedziska kąpielowe.

Kwiatek do kąpieli - cena 169 zł, fot.: Blooming Bath
Kwiatek do kąpieli, fot.: Blooming Bath

Dodaj komentarz

Top