Jesteś tu
Strona domowa > Strefa Mamy > Wzruszająca opowieść o Nelli – Kelle Hampton

Wzruszająca opowieść o Nelli – Kelle Hampton

Nella. Piękno nieoczekiwanego jest to niezwykła opowieść o macierzyństwie – jego pięknych, ale i ciężkich momentach. O wyobrażeniach, które są weryfikowane przez życie. Jest zapisem emocji, przemyśleń i procesu dojrzewania Autorki podczas pierwszego roku życia z córeczką, która urodziła się z zespołem Downa.
Powstała na podstawie bijącego rekordy popularności bloga Kelle www.kellehampton.com który przyciągnął rzeszę czytelników z całego świata (zanotowano blisko 3 miliony odwiedzin).

Patrząc z zewnątrz, Kelle wiodła idealne życie: miała śliczną dwuletnią córeczkę, kochającego męża, oddanych przyjaciół, jej kariera fotografa kwitła. Kiedy odkryła, że jest w ciąży z drugim dzieckiem, nie mogła opanować radości. Ciąża przez większość czasu przebiegała gładko, a zdjęcia USG pokazywały śliczne, zdrowe i żywotne dziecko. Jednak w momencie, kiedy oddano noworodka w jej ramiona… wiedziała. Wiedziała, że coś jest nie tak, ale bała się powiedzieć to na głos. Nella wyglądała inaczej niż Lainey i Kelle wiedziała, kiedy trzymała swoje maleństwo w ramionach, a jej przyjaciele świętowali z uśmiechami, że jej życie już nigdy nie będzie takie jak dawniej.

CZYTAJ TAKŻE:   11 matczynych sposobów na jesienną depresję

Jest to rodzaj opowieści-pamiętnika o rozwoju osobistym, pełni życia i bezwarunkowej miłości. Najważniejszym jednak tematem książki jest osobista ewolucja autorki, jej dojrzewanie do zaakceptowania niedoskonałości, zerwania z nakładanymi nam przez społeczeństwo definicjami piękna, szczęścia, wiary.

To nie bezproblemowe życie, ale takie które zmusza nas do pokonywania trudności sprawia, że się rozwijamy i stajemy się pełnowartościowymi osobami.

Dodaj komentarz

Top