Jesteś tu
Strona domowa > Książki > “Zabawy z Nelą. Zostań super odkrywcą!” – naszym okiem

“Zabawy z Nelą. Zostań super odkrywcą!” – naszym okiem

Nela Mała Reporterka, znana dzieciom z programu przyrodniczego wprowadza je w swojej najnowszej książce “Zabawy z Nelą. Zostań super odkrywcą!” do świata pełnego łamigłówek, zadań matematyczno-przyrodniczych i labiryntów. To propozycja dla miłośników przygód w wieku 6-10 lat. O ile starszaki mogą poradzić sobie z większością zadań, o tyle młodszym podróżnikom przyda w wielu z nich pomoc dorosłego.

Nela już na samym wstępie wchodzi w interakcję z małym odkrywcą. Strona po stronie (a jest ich przeszło 100) zwraca się do niego bezpośrednio i zachęca do wykonania zadania. Dzięki temu dziecko wchodzi z nią w świat przygody, a przy tym zdobywa nowe umiejętności.

Zaczynamy od wyboru miejsca podróży. Do którego z państw wybierze się nasze dziecko – może Włochy, USA lub Indie? Łącząc ilustracje charakterystycznych dla nich budowli z ich nazwami (np. wieża Eiffla z Paryżem) wchodzi w świat nieskomplikowanych zabaw – rozwijających wyobraźnię i poszerzających wiedzę. Wyzwania, które czekają na kompanów Neli na kolejnych stronach to łamigłówki, zabawy na spostrzegawczość, krzyżówki, labirynty, ale nie tylko…

Czy Twoje dziecko wie, że liście akacji są ulubionym przysmakiem żyrafy, jej serce waży 11 kg, a zęby hipopotama mogą mieć długość nawet 30 cm? Jeśli nie, dowie się tego rozwiązując zadania. Wiele z nich opatrzonych jest bowiem ciekawostką, a ich rozwiązanie daje odpowiedź na tego typu pytania.

CZYTAJ TAKŻE:   Kotek Blutek - czyli pozytywny wierszyk na jesienne wieczory

Nela stawia dość mocno poprzeczkę m.in. w równaniach matematycznych swoim najmłodszym czytelnikom. Mało który zerówkowicz poradzi sobie z rozwiązaniem np. takiego: 100+201+300+170+209-1, prawda? I tu nasza w tym rola, aby wespół z dzieckiem, wejść do świata przygód chociaż na chwilę, żeby pospieszyć mu z pomocą.

Po tylu wrażeniach mała podróżniczka daje czas na odpoczynek w tej podróży pełnej wyzwań. Dziecko może zrelaksować się i np. pokolorować obrazek według własnych upodobań.

Książka “Zabawy z Nelą. Zostań super odkrywcą!” wydana przez Burda NG Polska tworzy spójną całość – pełną kolorów i ciekawych ilustracji. Miękka oprawa jest dla nas plusem. Nie jest zbyt ciężka dla małych rąk, a przy tym na tyle trwała, że zniszczenie jej wcale nie jest takim łatwym zadaniem. Dobra propozycja zarówno na zapewnienie dziecku atrakcyjnego spędzenia wolnego czasu, jak i ćwiczenie z nim spostrzegawczości, czy też logicznego myślenia.

„Zabawy z Nelą. Zostań super odkrywcą!” - czyli nowa książka Neli Małej Reporterki już w sprzedaży!

Dodaj komentarz

Top