Jesteś tu
Strona domowa > Ciąża > Zabiegi pielęgnacyjne w czasie ciąży – jakie można wykonać, a których unikać

Zabiegi pielęgnacyjne w czasie ciąży – jakie można wykonać, a których unikać

pielęgnacja w ciąży

Mówią, że ciąża to nie choroba, ale jedno należy przyznać, jest to naprawdę spore obciążenie dla organizmu. Gospodarka hormonalna się zmienia, a wraz z nią kondycja skóry. Waga niemiłosiernie pokazuje kolejne kilogramy na plusie, więc automatycznie postrzeganie siebie także czasem szybuje w dół. Z pomocą przychodzą zabiegi pielęgnacyjne, które mogą poprawić nie tylko wygląd, ale i samopoczucie. Które są w pełni bezpieczne, a jakich lepiej unikać? Podpowiadamy.

Mity o tym, że przyszła mama koniecznie musi unikać jak ognia zabiegów pielęgnacyjnych należy włożyć między książki. Wiele z nich nie tylko sprawi, że poczuje się lepiej, ale także przyczyni się do tego, że znacznie łatwiej będzie odzyskać formę sprzed ciąży. Mowa między innymi o cellulicie, wiotkiej skórze oraz przebarwieniach.

Pielęgnacja ciała w ciąży – pomagamy skórze

Mieszanka hormonalna przez 9 miesięcy może solidnie dać w kość skórze przyszłej mamy. Estrogen, który w tym czasie jest produkowany w dużych ilościach znacznie przyczynia się do poprawienia jej elastyczności, a także sprawia, że staje się miła w dotyku. Niestety sprzyja także zaburzeniom warstwy lipidowej, co sprawia, że skóra może być przesuszona i znacznie bardziej podatna na różnego rodzaju podrażnienia. Zanim więc poddamy się zabiegom, które jej pomogą, koniecznie skonsultujmy się z kosmetologiem lub dermatologiem. Każda kobieta jest inna, a co za tym idzie, zabiegi powinna mieć dobrane indywidualnie.

CZYTAJ TAKŻE:   Badania w ciąży - sprawdź, jakie powinnaś wykonać

Jeśli zdecydujemy się na pielęgnację gabinetową postawmy na całkowicie bezinwazyjne zabiegi. Pielęgnacja skóry w ciąży, która nie wpłynie na zdrowie malucha to m.in. infuzja tlenowa. Polega ona na wtłoczeniu składników serum do skóry za pomocą hiperbarycznego tlenu. Zabieg ten sprawia, że powinna ona stać się dobrze ukrwiona i nawilżona.

Niemniej skuteczne są różnego rodzaju zabiegi pielęgnacyjne. Po przeprowadzeniu wywiadu z przyszłą mamą specjalista może dobrać odpowiednie do skóry i problemów z którymi się boryka.

Kobieta w ciąży bez problemu może również korzystać z zabiegów upiększających w postaci manicure czy pedicure. Pamiętajcie jednak, żeby wybierać sprawdzone salony, w których dbają odpowiednio o sterylność przyrządów.

Zabiegi pielęgnacyjne w czasie ciąży – czego unikać

Absolutnie powinno się unikać zabiegów, które niosą chociażby znikome ryzyko pojawienia się stanów zapalnych. Nie mogą także być przeprowadzane poprzez głęboką penetrację w głąb skóry. W odstawkę musi więc iść botoks oraz wszelkie wypełniacze oraz nici.

Nie bez znaczenia pozostaje także skład kosmetyków. Gospodarka hormonalna się zmienia, a wraz z nią istnieje większe ryzyko przedostania się niektórych substancji do krwi, a potem do dziecka. Nie możemy więc stosować środków z retinolem i jego pochodnymi, alg, a także olejków eterycznych, parabenów oraz kwasów w dużym stężeniu.

Dodaj komentarz

Top