Jesteś tu
Strona domowa > Akcesoria dla dzieci > Dania bezmięsne od Gerbera

Dania bezmięsne od Gerbera

Dieta dziecka powinna być urozmaicona i nie chodzi jedynie w tym o jej właściwości zdrowotne. Chodzi także o to, że gdy na talerzu malucha wieje nudą, ciężko będzie nam namówić go do chętnego jedzenia potraw, które się na nim znajdą. W odpowiedzi na to, że dzieci nie lubią monotonii w kuchni, powstała nowa linia bezmięsnych dań od marki Gerber.

Dieta dziecka – warzywa w roli głównej

W codziennej diecie dziecka nie może zabraknąć warzyw. Pamiętajmy o tym, że ich formę należy dostosować do wieku. Na początku zacznijmy od gładkich przecierów, żeby potem przejść do większych cząstek. Ważne jest to, aby zapewnić dziecku ich różnorodność. Po pierwsze dlatego, że każde z warzyw kryje w sobie inne składniki odżywcze, a po drugie – warto sprawić, że szkrab nie znudzi się naszymi daniami.

Dieta dziecka – mięso

Mięso obok warzyw w diecie dziecka odgrywa równie istotną rolę. Zawiera w sobie bowiem pełnowartościowe białko, witaminy z grupy B, a także (w przypadku niektórych jego rodzajów) żelazo oraz cynk. Specjaliści od żywienia rekomendują wprowadzanie mięsa do jadłospisu maluchów w 5. miesiącu życia, rozpoczynając od podawania 10g gotowanego mięska dziennie (najlepiej dodanego do przecieru jarzynowego). Ilość tę należy stopniowo zwiększać tak, by pod koniec 1. roku życia wynosiła około 20 g. W przypadku mięsa, także nie zapominajmy o urozmaiceniu. Warto pamiętać jednak o tym, że mięso nie musi pojawiać się na dziecięcym talerzu każdego dnia. Co zamiast niego?

Dieta dziecka – jeśli nie mięso, to co?

W jadłospisie sięgajmy także po inne niż mięso źródła pełnowartościowego białka. Mowa m.in. o rybach, jajkach oraz produktach mlecznych.

Dieta dziecka – nowa linia produktów Gerber bez mięsa

W skład linii wchodzą:

Krem marchwiowo-dyniowy – dla niemowląt po 6. miesiącu życia,
Krem z zielonych warzyw z cukinią – dla niemowląt po 7. miesiącu życia,
Risotto z kalafiorem i mozzarellą – dla niemowląt po 8. miesiącu życia,
Spaghetti w sosie pomidorowym z mozzarellą – dla niemowląt po 8. miesiącu życia,
Leczo z mozzarellą i kluseczkami – dla niemowląt po 8. miesiącu życia.

Znakiem rozpoznawczym, który pomoże rodzicom łatwo zidentyfikować na półce produkty z nowej linii Gerber, będzie charakterystyczna zielona nakrętka. Na każdej etykiecie znajdzie się również symbol listka i napis „bez mięsa”.

źródło: materiały prasowe

Dodaj komentarz

Top