Jesteś tu
Strona domowa > Eksperci radzą > Ile wody powinno pić latem niemowlę?

Ile wody powinno pić latem niemowlę?

Wszystkie dzieci, niezależnie od wieku, uwielbiają letnie harce. Musimy jednak pamiętać, że im młodsza jest nasza pociecha, tym większe jest ryzyko odwodnienia. Dlatego też niezbędna w gorące dni jest woda.


Autor: lek. med. Marek Michalski – specjalista pediatrii i neonatologii, ordynator oddziału Neonatologii w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu.

Ile wody powinno pić latem niemowlę?

Delikatny organizm niemowląt wymaga nieustannej troski i uwagi, zwłaszcza gdy na dworze panują niepokojąco wysokie temperatury. Składające się w 80% z wody ciało małego dziecka nie tylko latem narażone jest na odwodnienie, niemniej ryzyko zagrożenia zdrowia wzrasta wprost proporcjonalnie do wzrostu temperatury.

W ciągu pierwszych 6 miesięcy życia dziecka najlepszym pokarmem jest mleko matki, dlatego latem niemowlęta powinny być po prostu częściej karmione.

CZYTAJ TAKŻE:   Nowe dania z rybką marki GERBER

Jednak po przekroczeniu 6 miesięcy dietę dziecka należy dodatkowo uzupełniać innymi napojami. W takiej sytuacji niezawodna stanie się niskozmineralizowana woda źródlana, którą możemy podawać łyżeczką lub wykorzystać do rozcieńczenia mleka modyfikowanego oraz codziennych posiłków – dodaje ekspert. Ważne jest, by podając niemowlętom wodę źródlaną wcześniej ją przegotować oraz ostudzić, a otwartą butelkę przechowywać w lodówce nie dłużej niż 24 h.

źródło: WOSANA, producent wody Mama i ja

Dodaj komentarz

Top