Jesteś tu
Strona domowa > Pokój dziecka > Kolorowy i rozwijający pokój dziecka

Kolorowy i rozwijający pokój dziecka

Wszystko, co dzieje się i znajduje w otoczeniu dziecka, wpływa na jego rozwój emocjonalny i intelektualny. Dlaczego tak się dzieje? Z bardzo prozaicznej przyczyny: bo dzieci są po prostu ciekawe otaczającego świata!

Kolorowy i rozwijający pokój dziecka. Naklejki do pokoju dzieckaDlatego tak ważne są codzienne zabawy z dzieckiem, ale również aranżacja dziecięcych przestrzeni, które pobudzają kreatywność malucha. Świetnym pomysłem mogą okazać się naklejki dekoracyjne, które znakomicie ożywią pokoik, nadadzą mu indywidualnego charakteru, a przy tym mogą być wspaniałą zabawą edukacyjną.

Na rynku znajdziemy mnóstwo ciekawych pomysłów i rozwiązań, które mogą zmienić otoczenie dziecka w przepiękną i stymulującą rozwój przestrzeń. Przy ich wyborze kierujemy się przede wszystkim estetyką, ale zwróćmy także uwagę na jakość ich wykonania i użyteczność. Wszystkie te cechy posiadają naklejki dekoracyjne, za pomocą których możemy ozdobić ściany dziecięcego pokoiku, nadać indywidualnego charakteru znajdującym się w nim mebelkom czy też przyozdobić okna, a nawet lustra. Przyglądając się ofercie dostępnej na rynku zwróciliśmy uwagę na sklep Maluchity.pl

Dekorują, edukują i rozwijają

Wśród samoprzylepnych motywów dekoracyjnych w sklepie Maluchity.pl znajdziemy zabawne zwierzątka, wróżki, bajkowe postaci, słoneczka i drzewka, a nawet całe zestawy tematyczne – na przykład świat oceanu, dżunglę, warsztat samochodowy, piłkę nożną i wiele innych. Za pomocą takich dekoracji możemy z łatwością dostosowywać świat naszego dziecka do jego wieku i aktualnych zainteresowań!

Kolorowy i rozwijający pokój dziecka. fot.: maluchity.pl Kolorowy i rozwijający pokój dziecka. fot.: maluchity.pl

W ofercie znajdują się również naklejki ze specjalną powłoką wielokrotnego użytku, które możemy wiele razy naklejać i odklejać, bez najmniejszego uszczerbku dla naklejki czy samej powierzchni dekorowanej. Takie naklejki są idealnym rozwiązaniem dla każdego dziecka, ponieważ oczywistym jest, że w miarę dorastania maluchy poznają świat i zmieniają swoje zainteresowania! Jeśli nasza pociecha postanowi, że nie będzie już piłkarzem, a będzie strażakiem… wówczas odkleimy łatwo ze ścian czy mebli ozdoby „piłkarskie”. Możemy je przechować na specjalnym arkuszu i jeszcze wykorzystać. Bo może jednak Krzysiu będzie piłkarzem?

Za pomocą naklejek wielokrotnego użytku możemy również tworzyć z dzieckiem własne „obrazy” , co będzie wspaniałą zabawą edukacyjną dla całej rodziny! Podczas takiej zabawy z naklejkami dekoracyjnymi przede wszystkim rozwijamy nasze dziecko intelektualnie, ale i motorycznie.

Kolorowe, o rozmaitych kształtach naklejki mogą być pretekstem do nauki nazw kolorów, przedmiotów i postaci, opisywania różnych sytuacji, naśladowania zwierzątek, itd. Zaś dzięki zestawom tematycznym takim jak Afryka, Azja czy Bieguny dziecko uczy się podstaw geografii i poznaje świat fauny i flory poszczególnych miejsc na Ziemi. Już samo naklejanie ozdób rozwija u dzieci sprawność manualną i spostrzegawczość, pobudza wyobraźnię, stymuluje zdolności plastyczne malucha oraz rozwija poczucie estetyki.

Kolorowy i rozwijający pokój dziecka. fot.: maluchity.pl Kolorowy i rozwijający pokój dziecka. fot.: maluchity.pl

Bajkowa kraina zamiast nudnej ściany

Bogaty wybór motywów, kształtów i kolorów naklejek dekoracyjnych sprawia, że bardzo szybko nudna ściana zamieni się w prawdziwie bajkową scenerię! Jako tło najlepiej sprawdzi się jednolita i neutralna ściana, której nadamy charakteru dzięki kolorowym postaciom wróżek, skrzatów, zwierzątek. Wystarczy naprawdę nieduży nakład pracy, aby całkowicie odmienić wnętrze dziecięcego pokoju.

Naklejki dekoracyjne mogą z równym powodzeniem zdobić także meble. Śmieszny miś czy kolorowe motylki sprawią, że neutralne białe czy jasnobrązowe mebelki zyskają zupełnie nowy wygląd! Dziecko z pewnością doceni fakt, że ma tak wyjątkowy pokój. W dodatku jego wygląd będziemy mogli bez większych przeszkód zmieniać w przyszłości, tak jak zmieniają się zainteresowania dziecka. Bo samoprzylepne dekoracje możemy z łatwością odkleić ze ściany, z mebla czy szyby i to bez żadnego uszczerbku dla ich powierzchni!

Warto wiedzieć, że dekoracyjne naklejki mogą mieć również dowolny rozmiar. Duża naklejka świetnie zamaskuje więc na przykład nieplanowane rysunki pisakiem autorstwa naszych pociech, a mała bez problemu zmieści się w niewielkim pokoiku. Oprócz naklejek do dekoracji znajdziemy także fototapety, którymi możemy ozdobić nawet całe ściany! Dzięki nim ścianę w pokoiku malucha możemy zamienić w zaczarowany las, w zamek księżniczki, tęczowe niebo, czy boisko piłkarskie. Fototapety mogą być samoprzylepne, odpowiednio wzmacniane lub montowane za pomocą kleju do tapet.

CZYTAJ TAKŻE:   Pościel do pokoju dziecka i nastolatka - na co zwrócić uwagę przed zakupem?

Kolorowy i rozwijający pokój dziecka. fot.: maluchity.pl

Diabeł tkwi w szczegółach

Pamiętajmy, że uwagę malucha przyciąga każdy szczegół. Dlatego wybierajmy dekoracje wykonane z trwałych, bezpiecznych i najwyższej jakości materiałów. Oprócz nadruków, które powinny być wykonane z atestowanych i bezpiecznych dla zdrowia dziecka barwników, niezwykle istotna jest sama warstwa struktury klejącej. Dobra jakościowo naklejka rozkłada się równomiernie na podłożu, bez ryzyka pojawienia się pęcherzyków powietrza czy jakichkolwiek zagnieceń i nierówności. Ważne są także same motywy dekoracyjne, które powinny rozwijać i pobudzać wyobraźnię i kreatywność dziecka.

Wszystkie te cechy posiadają naklejki dekoracyjne Maluchity.pl. Zadbano w nich o najdrobniejsze detale, aby zaciekawić i spełnić oczekiwania najmłodszych. Większość projektów to autorskie dzieła, niespotykane nigdzie indziej, konsultowane z pedagogami i psychologami dziecięcymi. Dekoracje pogrupowane są w kolekcje, adekwatnie do wieku dziecka. I tak, kolekcja Maurycego przeznaczona jest dla małych chłopczyków, a kolekcja Ulki dla małych księżniczek. Z kolei kolekcja Yvette stworzona została z myślą o niemowlakach.

W swej bogatej ofercie Maluchity.pl posiadają również całe zestawy tematyczne, które idealnie sprawdzą się jako narzędzia edukacyjne! Dla przykładu, w zestawie pod nazwą „Farma” znajdziemy zwierzątka domowe, zaś w zestawie „Budowa” wszystko to, co związane z budownictwem. Za pomocą naklejek z zestawów, możemy tworzyć z dzieckiem tematyczne opowiadania, podczas których uczymy się i kształtujemy m.in. zdolności manualne! Każdy zestaw naklejek wzbogacony jest o miarki wzrostu, które mogą być dopełnieniem dziecięcej dekoracji. Nie od dziś wiadomo, że każdy maluch chce być jak najszybciej duży. Dzięki takim miarkom obserwacja prawidłowego wzrostu dziecka stanie się niebywałą przyjemnością zarówno dla niego samego, jak i dla rodzica.

Kolorowy i rozwijający pokój dziecka. fot.: maluchity.pl

Jedzie pociąg z daleka…

Wspaniałą propozycją nadającą się do pokoiku każdego smyka są wesołe pociągi – tematyczne naklejki przedstawiające wagony z podróżującymi w nich zwierzętami z całego świata. I tak poznajemy przybyszów z Afryki, Australii, Azji, a nawet z obu biegunów! To wyjątkowa okazja, aby dziecko poznało życie w innych częściach globu, ich faunę i florę. Dzięki temu możemy rozwijać zmysły i wyobraźnię dziecka, uczyć go nowych nazw i zjawisk.

W pierwszych latach życia dziecko niesamowicie chłonie wiedzę, czasem nawet nie jesteśmy świadomi jak bardzo. Warto jednak o tym pamiętać, aby zapewnić mu prawidłowy wzrost i rozwój.

Ważne jest, aby pomagać dziecku i wspierać go w poznawaniu otaczającego go świata, tłumaczyć mu pewne zdarzenia i odpowiadać na setki pytań, które zadaje. To pozwoli dziecku na zaspokojenie głodu wiedzy, który w okresie dzieciństwa jest ogromny. Naklejki dekoracyjne mogą stać się kolejnym, ale jakże oryginalnym wariantem we wczesnej edukacji dzieci. Nie od dziś wiadomo, że najlepsza nauka to ta przez zabawę. Dzięki naklejkom i fototapetom można połączyć przyjemne z pożytecznym, świetnie się przy tym bawiąc.

Dziecięce królestwo

Zaplanowanie dziecięcej przestrzeni to tylko pozornie łatwe zadanie. Dziecko w swoim pokoju przede wszystkim musi się dobrze czuć. Nie ma sensu zmuszać pociechy, aby przebywało w swej sypialni, jeśli tego nie chce. Można mu to jednak zdecydowanie uprzyjemnić. Pokój malucha powinien być jego osobistym królestwem, dlatego warto posłuchać, czego pragnie. To zdecydowanie pomoże w doborze dekoracji. Poznając zainteresowania dziecka, możemy wybrać pasującą do nich kolekcję naklejek lub zakleić konkretną ścianę fototapetą.

Sprawdzona jakość

Barwniki używane do produkcji naklejek w sklepie Maluchity.pl posiadają niezbędne atesty, gwarantując tym samym najwyższą jakość swoich produktów. Współpraca z gronem pedagogów i psychologów dziecięcych pozwala utwierdzić się w przekonaniu, iż naklejki i fototapety dekoracyjne są dokładnie dobrane i dostosowane do potrzeb każdego dziecka. Warto pamiętać, iż dziecko na każdym etapie swojego życia odczuwa zróżnicowane pragnienia i szybko ulegają zmianie obiekty jego zainteresowań. Wychodząc temu naprzeciw, Maluchity.pl posiadają bardzo szeroką ofertę naklejek dekoracyjnych i fototapet, w której to znajdziemy produkty odpowiednie zarówno dla dziecka kilkumiesięcznego jak i kilkuletniego.

Pomimo tak zróżnicowanej kolekcji, Maluchity.pl ciągle poszerzają swój asortyment o coraz nowsze projekty i pomysły na zaaranżowanie dziecięcej przestrzeni. Każdy z nas może zamienić się na chwilę w architekta wnętrz i stworzyć z naklejek swoją własną, całkowicie indywidualną kompozycję, która nada osobistego charakteru każdemu dziecięcemu pokojowi.

balony

Dodaj komentarz

Top