Jesteś tu
Strona domowa > Konkursy > Konkurs na projekt okładki książki „Jesień plecień – album wierszy jesiennych dla dzieci” Margarett Borroughdame

Konkurs na projekt okładki książki „Jesień plecień – album wierszy jesiennych dla dzieci” Margarett Borroughdame

Wydawnictwo MBBOOKS zaprasza Biblioteki szkolne i publiczne do udziału w Konkursie na projekt okładki książki autorstwa Margarett Borroughdame „Jesień plecień – album wierszy jesiennych dla dzieci”. Konkurs dedykowany jest dla dzieci w każdym wieku, ale nie starszych niż te, które w roku szkolnym 2015/2016 ukończyły edukację w III klasie szkoły podstawowej.

Celem konkursu jest zaangażowanie dzieci do współtworzenia „prawdziwej” publikacji, zbudowania łącznika, w ramach procesu twórczego, pomiędzy czytelnikami, autorem i grafikiem. Przybliżenie dzieciom obiektu, jakim jest książka poprzez wzięcie ich głosu pod uwagę, zapoznanie z procesem powstawania książki, zainspirowanie do dalszych działań twórczych.

Spośród rysunków nadesłanych przez Biblioteki do wydawnictwa MBBOOKS do dnia 20 lipca 2016 wybrane zostaną te lub ten, które stworzą okładkę książki. Zwycięzcami konkursu może zostać kilku uczestników i kilka Bibliotek, ponieważ do przygotowania okładki może zostać wykorzystany więcej niż jeden rysunek.

Konkurs odbywa się pod Patronatem Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich.

Termin nadsyłania prac

Prace konkursowe prosimy przesyłać w terminie: 10.06. -20.07.2016 r. na adres:
MBBOOKS – Wydawnictwo, Al. Przyjaciół 1/6, 00-565 Warszawa.

CZYTAJ TAKŻE:   Konkurs rysunkowy "Nie taka mroźna zima" - do wygrania książki z wierszami Margarett Borroughdame

Nagrody w konkursie

  • publikacja rysunku lub rysunków na okładce książki
  • informacja o autorze rysunku/autorach rysunków i zwycięskiej Bibliotece/ zwycięskich Bibliotekach w książce
  • dyplom i podwójny zestaw albumów wierszy autorstwa Margarett Borroughdame („Rozkoszne lato”, „Wiosna radosna”, „Nie taka mroźna zima”, „Jesień plecień”) dla zwycięskiej Biblioteki/zwycięskich Bibliotek
  • dyplom i zestaw albumów wierszy autorstwa Margarett Borroughdame („Rozkoszne lato”, „Wiosna radosna”, „Nie taka mroźna zima”, „Jesień plecień”) dla dziecka/dla dzieci, którego/których rysunek zostanie opublikowany na okładce książki.

Wybrane prace zostaną zaprezentowane na stronie www oraz profilu na facebook’u autorki i wydawnictwa MBBOOKS.

Publikacja informacji o bibliotekach biorących udział w konkursie znajduje się na stronie internetowej wydawnictwa MBBOOKS.

Jesienią 2016 r. planowana jest organizacja wystawy, na której zaprezentowane zostaną nadesłane rysunki. Jednocześnie w tym czasie premierę będzie miał album wierszy jesiennych dla dzieci  Jesień plecień”.

Szczegółowy regulamin i zasady uczestnictwa w konkursie znajdują się na stronie internetowej wydawnictwa: WWW.mbbbooks.eu

Konkurs na projekt okładki książki „Jesień plecień - album wierszy jesiennych dla dzieci”

Dodaj komentarz

Top