Jesteś tu
Strona domowa > Odżywianie > Nowości BoboVita po 1. urodzinach – już na talerzyku!

Nowości BoboVita po 1. urodzinach – już na talerzyku!

bobowitaBoboVita wprowadziła do sprzedaży 4 obiadki dostępne w nowej, praktycznej formie talerzyków, zachęcającej dziecko do samodzielnego jedzenia. Nowe kompozycje smakowe z limitowanej serii dają maluchom jeszcze większy wybór smacznych posiłków i ułatwiają rodzicom komponowanie zbilansowanego menu dziecka.

Nowości BoboVita na talerzykach to:

  • Dorsz z warzywami w kremowym sosie
  • Spaghetti po bolońsku
  • Warzywa z makaronem i indykiem
  • Ziemniaki z marchewką i wołowiną

Posiłki, których receptury opracowano z myślą o potrzebach intensywnie rozwijającego się organizmu dziecka, zawierają żelazo i witaminy z grupy B. Żelazo buduje czerwone krwinki, wspiera rozwój mózgu dziecka i jest niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania jego układu odpornościowego. Natomiast witaminy z grupy B pomagają uwalniać energię z pożywienia i są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego.
Wszystkie składniki obiadków BoboVita pochodzą wyłącznie ze sprawdzonych, ściśle kontrolowanych upraw, co zapewnia ich najwyższą jakość i bezpieczeństwo.

„Z badań przeprowadzonych przez Instytut Matki i Dziecka z inicjatywy Fundacji NUTRICIA wynika, że aż 54,5% dzieci w wieku 1–3 lata ma nieprawidłową masę ciała. Zachęcamy rodziców, żeby uważnie przyjrzeli się jadłospisowi swoich dzieci i upewnili, czy jest właściwie skomponowany. Dziecko po 1. urodzinach to nie mały dorosły – potrzebuje posiłków dostosowanych do jego specyficznych potrzeb żywieniowych. Aby ułatwić rodzicom układanie zbilansowanego i urozmaiconego menu dziecka, poszerzyliśmy naszą ofertę proponując 4 nowe obiadki dla dzieci po 1. urodzinach w innowacyjnej i praktycznej formie talerzyka” – powiedziała Tijana Śliżewska, młodszy kierownik produktu, NUTRICIA Polska.

Nowe obiadki dostępne są w cenie 6,49 zł za talerzyk o pojemności 230 g. Kolory etykiet talerzyków są spójne z kodem kolorystycznym opakowań BoboVita i pozwalają mamom szybko rozpoznać główny składnik posiłku: niebieska etykieta oznacza zawartość ryby, czerwona – czerwonego mięsa, a żółta – mięsa drobiowego.

CZYTAJ TAKŻE:   Słodkie dylematy

Nowości BoboVita na talerzykach, jako seria limitowana, będą dostępne w sieciach Real, Carrefour, Tesco, Alma, Akpol oraz w sklepach specjalistycznych przez około 3 miesiące – do wyczerpania zapasów. Będą wspierane promocją na stronie internetowej BoboVita oraz na profilu marki na Facebook’u. Mamy rocznych maluchów dowiedzą się o nowościach także dzięki skierowanemu do nich e-mailingowi.

Nowe obiadki BoboVita zgodnie z przepisami prawa nie zawierają konserwantów, barwników i wzmacniaczy smaku. Ich receptury zostały skomponowane zgodnie z  zasadami prawidłowego żywienia dzieci i programu „Żywienie z myślą o przyszłości”, stworzonego przez ekspertów marki BoboVita. Celem programu jest pomoc rodzicom w wyborze najlepszego sposobu żywienia dziecka od pierwszych miesięcy życia, a także kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych na przyszłość. Więcej informacji o programie „Żywienie z myślą o przyszłości” oraz o wszystkich produktach BoboVita można znaleźć na stronie www.bobovita.pl.

NUTRICIA Polska to lider rynku żywności dla dzieci i niemowląt w Polsce. Firma jest częścią Dywizji Żywności dla Dzieci Grupy Danone. NUTRICIA specjalizuje się w żywności dla niemowląt i małych dzieci oraz dla osób dorosłych wymagających specjalistycznego żywienia. NUTRICIA Polska, wykorzystując wyniki realizowanych przez Fundację NUTRICIA badań sposobu żywienia dzieci, edukuje rodziców w zakresie komponowania zbilansowanej diety i dostarcza produkty żywnościowe dla dzieci we wszystkich kategoriach − od podstawowych i specjalistycznych mlek modyfikowanych (marki Bebiko i Bebilon), po pełną gamę odżywek dla niemowląt (marka BoboVita), w której są m.in. płatki śniadaniowe, kaszki, obiadki, zupki i deserki w słoiczkach, soczki, herbatki ziołowe i owocowe, musy owocowe i ciasteczka Chrupaczki oraz Jogurciki Malucha.

Dla zdrowia dziecka ważna jest urozmaicona i zbilansowana dieta oraz zdrowy tryb życia.

Dodaj komentarz

Top