Jesteś tu
Strona domowa > Pielęgnacja > Znajdź sposób na problemy z włosami

Znajdź sposób na problemy z włosami

pielegnacja wlosowKażda kobieta marzy o zdrowych, lśniących włosach, które wyglądają niczym z reklamy telewizyjnej. Tymczasem rzeczywistość zazwyczaj okazuje się trochę inna. Suche, rozdwojone na końcówkach, matowe i pozbawione blasku, z tendencją do przetłuszczania się i wypadania – to najczęstsze problemy dotyczące włosów, z którymi na co dzień zmaga się zdecydowana większość z nas. I choć każdy z nich jest nieco inny, wszystkie mają jedną cechę wspólną – potrzebują odpowiedniej pielęgnacji, dopasowanej do ich potrzeb. Co zrobić, gdy włosy wypadają? Czy domowy sposób na przetłuszczające się włosy może być skuteczny? Te i inne pytania dotyczące najczęstszych problemów związanych z włosami zadaje sobie wiele kobiet. Pora poszukać na nie odpowiedzi. 

Kiedy włosy zaczynają wypadać…

Nadmierna utrata włosów, zwłaszcza jeśli utrzymuje się przez dłuższy czas, bywa źródłem niepokoju. Czy rzeczywiście musi oznaczać poważne kłopoty? Na szczęście nie. Włosy mogą bowiem wypadać okresowo, na przykład w czasie przesilenia jesiennego i wiosennego lub też wskutek chwilowego osłabienia organizmu. Do nadmiernej utraty włosów mogą też przyczyniać się niedobory ważnych dla kondycji włosów pierwiastków na skutek diety ubogiej w składniki odżywcze. Dlatego aby zniwelować ten problem, warto zadbać o odpowiednio zbilansowane posiłki, obfitujące w duże ilości warzyw i owoców. Rozwiązaniem może być też suplementacja. Jej wdrożenie powinno być jednak poprzedzone wykonaniem podstawowych badań diagnostycznych oraz skonsultowaniem się z lekarzem. Skuteczna w zwalczaniu nadmiernej utraty włosów jest też właściwa pielęgnacja włosów, polegająca na stymulacji cebulek oraz stosowania produktów zwierających całe kompleksy witamin. Przed zastosowaniem owych preparatów warto wykonać peeling skóry głowy połączony ze starannym masażem głowy, który poprawia ukrwienie cebulek i podobnie jak peeling ułatwia wnikanie w ich głąb składników odżywczych.

CZYTAJ TAKŻE:   Bepanthen Baby Extra® Maść Ochronna firmy Bayer

Kiedy włosy się przetłuszczają…

Osoby borykające się z problemem nadmiernego przetłuszczania się włosów często ulegają mitom związanymi z ich pielęgnacją. Zgodnie z założeniami pierwszego z nich włosy tłuste nie potrzebują nawilżania. To nieprawda. Podobnie jak każdy inny rodzaj włosów, mogą wykazywać tendencję do przesuszania się na końcach. Aby nie obciążać ich dodatkowo u nasady, wszystkie preparaty wykorzystywane do ich pielęgnacji, takie jak odżywki i maski, należy nakładać od połowy długości włosów. Warto sięgać po produkty dedykowane potrzebom włosów tłustych. Drugi mit związany jest z tezą, iż głębokie oczyszczanie skóry głowy może rozwiązać problem przetłuszczających się włosów, w związku z czym wiele osób sięga po silnie oczyszczające szampony. Czy to dobre rozwiązanie? Nie do końca. Faktem jest, że usuwanie nadmiaru zalegającego na powierzchni łoju jest ważne nie tylko ze względu na odświeżenie włosów, ale też ze względu na profilaktykę chorób skóry głowy. Jednak nie warto do tego celu wykorzystywać produktów z silnie działającym składnikami oczyszczającymi, gdyż mogą one podrażniać skórę głowy i w efekcie pobudzać gruczoły łojowe do wytężonej pracy, co potęguje problem przetłuszczania się włosów. Lepiej postawić na preparaty o łagodnym działaniu.

Dodaj komentarz

Top