Jesteś tu
Strona domowa > Dziecko > Bezpieczne ferie zimowe z maluszkiem – 5 sprawdzonych sposobów

Bezpieczne ferie zimowe z maluszkiem – 5 sprawdzonych sposobów

Ferie zimowe tuż tuż, a wraz z nimi, planowanie wyjazdów. Jest wiele sposobów na bezpieczne spędzenie tego czasu. Sprawdźcie nasze top 5. 

Ferie zimowe w górach

bezpieczne-ferie-zimowe
ciasajaning.com

Wyjazd w góry jest jednym z najbardziej popularnych sposobów na spędzenie czasu na rodzinnym wyjeździe. Biorąc pod uwagę wyjazd z maluszkiem musimy mieć jednak na uwadze to, że małe dziecko jest bardzo wrażliwe na zmiany klimatu oraz ostrzejsze warunki klimatyczne, jakie panują właśnie w górach. Jeśli jest to Wasza pierwsza eskapada, zabierzcie na nią szkraba, który skończył już przynajmniej kilka tygodni. 

A może nad morze?

Wyjazdy nad morze kojarzą się raczej z latem, ale nikt nie powiedział, że nie można postawić na taki właśnie zimą. Po pierwsze – unikniemy tłumów, a po drugie, nawdychamy się znacznie więcej jodu. Spacery z maluchem będą podnosiły odporność, hartowały i dodawały energii. Trzeba jednak pamiętać, że zimą nad Bałtykiem często mocno wieje, co może utrudniać wędrówki. 

Zimowe spa

Może warto wybrać hotel oferujący spa dla całej rodziny? Rodzice mogą się wtedy zrelaksować i wypocząć, a z oferowanych przez ośrodek zabiegów można korzystać na zmianę. Na basen można się za to wybrać całą rodziną. Należy zwrócić uwagę, czy jest on przystosowany dla małych dzieci. Ważna jest czystość, ale przede wszystkim temperatura wody. Dla maluchów powinno to być 37 stopni. 

CZYTAJ TAKŻE:   Kiedy dziecko zaczyna chodzić? Jak wspierać naukę chodzenia u dzieci?

Zima w mieście

Jeśli dziecko korzysta z państwowego żłobka czy przedszkola, w okresie ferii często placówki będą zamknięte. Poznaj terminy ferii w poszczególnych województwach.

Terminy zimowych ferii w 2018 roku:

15 stycznia-28 stycznia – województwa dolnośląskie, mazowieckie, opolskie, zachodniopomorskie
22 stycznia-4 lutego – województwa podlaskie, warmińsko-mazurskie
29 stycznia-11 lutego – województwa lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie, śląskie
12 lutego-25 lutego – województwa kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie, wielkopolskie
Urzędy Miast i Dzielnic dbają o to, by zaoferować najmłodszym przeróżne atrakcje, warto więc zapoznać się z ich zimową ofertą. Zwłaszcza, jeśli Twój maluch ma starsze rodzeństwo w wieku szkolnym. Zajęcia dla dzieci w różnym wieku oferują natomiast klubokawiarnie dziecięce.

Wszędzie dobrze, ale u babci najlepiej

Wiele dzieci spędza ferie ze swoimi dziadkami. Jeśli to pierwsza zima Twojego malucha, może on wybrać się z dziadkami na zimowy spacer do lasu. Jeśli Twoje dziecko jest starsze, może ulepić w towarzystwie babci i dziadka swojego pierwszego bałwana. 

na podstawie mat. prasowych

Dodaj komentarz

Top