Jesteś tu
Strona domowa > Ciąża > Ciążowe pamiątki – jak kolekcjonować wspomnienia w ciąży

Ciążowe pamiątki – jak kolekcjonować wspomnienia w ciąży

Ciąża to moment szczególny w naszym życiu. Nawet nie moment, bo to całe 9 miesięcy! W tym czasie obserwujemy jak zmienia się nasze ciało i samopoczucie. Część z nas czuje się pełna energii, a część odczuwa osłabienie. Pomimo tego w tym okresie, my – kobiety uświadamiamy sobie, że wewnątrz nas rodzi się nowa istotka, nasze dziecko.


Pierwszy trymestr to czas oswajania się i przyzwyczajania do tej myśli. Na tym etapie nie widzimy jeszcze w naszym ciele znaczących zmian.

W drugim trymestrze nasz brzuszek jest już wyraźnie zaokrąglony, ludzie ustępują miejsca w kolejkach, a w naszych głowach jest już oficjalna informacja, że będziemy mamami. Pierwsze ruchy dziecka dodatkowo nas w tym uświadamiają. To również moment, w którym warto zacząć myśleć o zachowaniu pamiątek.

Kolekcjonowanie wspomnień to coś cudownego! Niezwykle sentymentalne jest, gdy po kilku lub kilkunastu latach, możemy usiąść ze swoją pociechą i cofnąć się do czasu, gdy była jeszcze w naszym brzuszku. Poniżej kilka propozycji udokumentowania tego etapu.

Sesja brzuszkowa

sesja brzuszkowa
pinterest

Bardzo popularna ostatnio sesja zdjęciowa w dowolnym momencie ciąży. Może w niej uczestniczyć zarówno tylko mama, jak i cała rodzina. Takie zdjęcia posłużą nam przez wiele lat. Warto wybrać zaufanego fotografa, przy którym będziemy czuć się swobodnie.

Pocztówki i zdjęcia z podróży

Wyjazd w ciąży
babyrabies.com

Jeśli będąc w ciąży dużo podróżujemy, warto kolekcjonować pocztówki i zdjęcia z odwiedzanych miejsc. Na pocztówce możemy opisać jak spędziliśmy te dni, co zobaczyliśmy, co jedliśmy. Ciąża to moment kiedy również nasze kubki smakowe zmieniają swoje upodobania, warto więc po jakimś czasie przypomnieć sobie co wtedy smakowało nam najbardziej. Na każdej pocztówce możemy również zapisywać tydzień ciąży, nasze samopoczucie, pierwsze ruchy dziecka.

CZYTAJ TAKŻE:   Dieta w pierwszym trymestrze ciąży

Filmy z ruchami naszego brzuszka

selfi ciążowe
mothehroodcloset.com

Popularną opcją jest film dvd z USG. Dzięki niemu widzimy nasze maleństwo. Możemy również pomyśleć o kilku krótkich autorskich filmikach, gdy nasze dziecko zaczyna kopać i poruszać się. Ostatnio całkiem przypadkowo udało mi się taki filmik nagrać telefonem. Niesamowite przeżycie! Kilka takich filmików możemy skleić również w jedną całość.

Zdjęcia powiększającego się brzuszka

Brzuszek ciążowy
momtastic.com

Możemy również jako pamiątkę kolekcjonować zdjęcia z każdego miesiąca ciąży. Warto to robić tego samego dnia każdego miesiąca. Jak możemy ich użyć? Zróbmy na przykład z takich zdjęć kalendarz na kolejny rok. Dziewięć miesięcy naszego brzuszka, a trzy kolejne naszej pociechy, która jest już na świecie lub po prostu kolaż dziewięciu zdjęć. Tu ogranicza nas tylko wyobraźnia!

Odlew brzucha

Odlew brzucha ciążowego
indulgy.com

Nie jest jeszcze u nas zbyt popularny, jednak może stanowić oryginalną pamiątkę. Aby wykonać odlew, należy najpierw poszukać pracowni artystycznej, która specjalizuje się w tego typu usługach. Najpierw, poprzez nasmarowanie brzuszka wazeliną i nałożenie warstwy gipsu, tworzony jest odlew, a następnie dekorowany. Możemy wykonać go także samodzielnie, zakupując specjalnie do tego przygotowany zestaw.

fot. główne: proudbody.com

Dodaj komentarz

Top