Jesteś tu
Strona domowa > Wydarzenia i atrakcje > Cyrulik sewilski dla dzieci podczas 12. Festiwalu Chopin i jego Europa

Cyrulik sewilski dla dzieci podczas 12. Festiwalu Chopin i jego Europa

W programie 12. edycji Festiwalu Chopin i jego Europa znalazł się koncert dedykowany młodym melomanom. 23 sierpnia Amphion Wind Ensemble wykona operę Cyrulik Sewilski Gioacchina Rossiniego w transkrypcji na zespół instrumentów dętych. Dzień wcześniej zapraszamy na warsztaty dla dzieci w wieku 6-11 lat, które przygotują je do tego wydarzenia.

Warsztaty zaangażują młodą publiczność w słuchanie muzyki i przybliżą dramaturgię wydarzeń składających się na dzieło Rossiniego zachowanych w transkrypcji Vincenza Gambaro. Rozmaite zadania ruchowe i aktorskie będą kształtować umiejętność uważnego słuchania i rozbudzą wrażliwość dzieci na emocjonalny charakter muzyki. Podczas warsztatów dzieci zapoznają się również z etykietą koncertową, poznają artystów z Amphion Wind Ensemble i wyjątkowe, historyczne instrumenty, na których grają.

CZYTAJ TAKŻE:   ,,Pożegnanie lata" - wpadnijcie na rodzinny piknik

Warsztaty dla dzieci poprowadzą Jolanta Denejko i Paweł Siechowicz razem z artystami Amphion Wind Ensemble. Odbędą się one 22 sierpnia o godz. 17 w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego. Cena biletu 10 zł. Na warsztaty zapraszamy dzieci w wieku 6-11 lat.

Bilety na warsztaty i koncert dostępne są w kasach Muzeum Chopina oraz online: www.bilety.nifc.pl

Cyrulik sewilski dla dzieci podczas 12. Festiwalu Chopin i jego Europa

Dodaj komentarz

Top