Jesteś tu
Strona domowa > Odżywianie > Dlaczego dzieci powinny pić mleko?

Dlaczego dzieci powinny pić mleko?

Obrzydliwe kożuchy, dziwny zapach i mało atrakcyjny wygląd…  to główne powody dla których większość dzieci natychmiast zamyka buzię, kiedy tylko zobaczy szklankę z białym napojem.
mleko

Przekonanie pociechy do picia mleka dla każdego rodzica zmagającego się z tym problemem jest nie lada wyzwaniem. Z jednej strony wiemy, że napój ten od pierwszego roku życia jest najlepszym źródłem wapnia, który wzmacnia kości i zęby dziecka. W młodym wieku uchroni to maluchy przed częstymi złamaniami kości, a za kilkadziesiąt lat być może zapobiegnie osteoporozie. Poza tym mleko i jego przetwory zawierają witaminy z grupy B, chroniące młody organizm przed krzywicą oraz białko, odpowiadające za budowę nowych komórek. Przetwory mleczne są więc nieodzowną częścią piramidy żywieniowej każdego malca oraz istotnym składnikiem zbilansowanej diety, tak ważnej w okresie przedszkolnym i wczesnoszkolnym.

Co jednak zrobić jeśli nasza pociecha z uporem odmawia wypicia choćby łyczka białego napoju, a każda próba przekonania jej do tego kończy się w najlepszym przypadku obrażoną miną, a w najgorszym – wielką awanturą połączoną z krzykami i płaczem? Dobrym sposobem jest częściowe zastąpienie mleka innymi produktami nabiałowymi: jogurciki, zabawnie przybrane twarożki czy chude ryby pomagają uzupełnić niedobory wapnia, a jeśli będą ciekawie podane, na pewno ich jedzenie będzie świetną zabawą.

CZYTAJ TAKŻE:   Dlaczego powinniśmy pić wodę?

Również samo mleko nie musi być podawane jako gorący i nieapetyczny napój. Zamiast serwować go w szklance, dodajmy do niego płatków kukurydzianych lub przygotujmy dziecku kakao na ciepło lub zimno. Inny kolor i słodki smak mogą przekonać najmłodszych do spróbowania znienawidzonego napoju. Podobnie jak inne dodatki, czyniące mleko bardziej atrakcyjnym. Na rynku co rusz pojawiają się nowe produkty, mające przekonać malucha do picia białego napoju, np. syropy Super Milker, które dodane do mleka zmieniają jego kolor i smak. Dziecko z ciekawością sięgnie po napój mleczny o smaku truskawki czy toffi (udekorowany dodatkowo zdrowymi owocami). Super Milker nie tylko wybornie smakuje, ale także wzbogacony jest w witaminy C, B6 oraz B12. Syropy takie łatwo rozpuszczają się zarówno w mleku ciepłym jak i zimnym, idealne są również jako dodatek do twarożków, serków homogenizowanych lub budyniów. Taka alternatywa z pewnością przykuje uwagę szkraba, który być może w krótkim czasie zapomni całkowicie dlaczego tak bardzo nie cierpiał mleka.

Wszystkim mamom w walce z mlecznymi niejadkami życzymy powodzenia!
Więcej na: www.super-milker.com

Dodaj komentarz

Top