Jesteś tu
Strona domowa > Akcesoria dla dzieci > Tablet dla dziecka – czym kierować się przy wyborze?

Tablet dla dziecka – czym kierować się przy wyborze?

Dzieci, zupełnie tak, jak dorośli uwielbiają nowoczesną elektronikę – w tym również tablety, które służą im nie tylko do zabawy, ale też nauki. O ile rodzice doceniają funkcjonalność tego typu urządzeń, ich design czy wydajność, o tyle najmłodszym prawdziwą radość daje kolorowy, dotykowy wyświetlacz oraz możliwość odtwarzania ulubionych bajek z włączonym dźwiękiem. Jak więc wybrać odpowiedni tablet dla dziecka?

Tablet dla dziecka – czy to dobry pomysł?

Tablety to lekkie i praktyczne urządzenia, które stanowią doskonałą alternatywę dla smartfonów czy laptopów. Nie inaczej jest u najmłodszych – nowoczesne tablety służą im bowiem nie tylko do zabawy, ale też poznawania otaczającego ich świata oraz nauki w przyjemny, a zarazem bardzo przystępny sposób. Z tych właśnie względów, tablet jest idealnym pomysłem na prezent dla dziecka, np. z okazji jego urodzin, świąt czy pierwszej komunii.

Co istotne, tablet jest urządzeniem stosunkowo tanim – tańszym od laptopa, a jednocześnie daje większe możliwości w zakresie przenoszenia w dowolnie wybrane miejsce. Dziecko bez problemu schowa go w plecaku, zabierze do szkoły czy łóżka, by obejrzeć bajkę na dobranoc. Do tego, tablet z reguły jest dużo łatwiejszy i bardziej intuicyjny w obsłudze, więc dobrze sprawdzi się nawet dla kilkulatka, który jeszcze nie miał okazji korzystać z tego typu sprzętu.

Jaki tablet dla dziecka wybrać?

„Jaki tablet dla dziecka wybrać?” – odpowiedź na to pytanie nie jest prosta. Warto zwrócić uwagę na kilka elementów.

1. Cena

Obecnie na rynku możesz znaleźć tablety nawet od… 1 zł (szczegółowe informacje na ten temat dostępne są na https://www.t-mobile.pl/telefony-i-urzadzenia/tablety-i-komputery/cat10020.chtml). Tani tablet dla dziecka nie oznacza jednak, że tego typu urządzenie jest kiepskiej jakości – często zaskakująco niska cena związana jest m.in. z ofertą internetu mobilnego, powiązanego z danym sprzętem. Z tego też względu, cena nie powinna być jedynym czynnikiem, który weźmiesz pod uwagę na etapie poszukiwania najlepszego modelu dla swojego malucha.

CZYTAJ TAKŻE:   Ekologiczne zabawki dla dzieci – o czym pamiętać?

2. Wyświetlacz

Wyświetlacz jest jednym z najważniejszych czynników, na który należy zwrócić uwagę w trakcie zakupów. W tym zakresie, optymalnym rozwiązaniem będzie model posiadający przynajmniej 7-calowy ekran. Twój maluch nie tylko z łatwością obsłuży takie urządzenie, ale też utrzyma je w rękach. Co więcej, odpowiednio duży wyświetlacz, pozwoli dziecku czerpać największą przyjemność z oglądania i czytania bajek.

Przynajmniej 7-calowy ekran będzie także optymalnym rozwiązaniem w przypadku pozostałych domowników – tym bardziej, że wiele rodzin posiada tylko jedno tego typu urządzenie, którym dzielą się między sobą.

Zapamiętaj

Jeśli Ty również planujesz korzystać z tabletu, na etapie poszukiwania najlepszego modelu, nie zapomnij o swoich potrzebach i oczekiwaniach. W końcu na jednym urządzeniu można założyć kilka kont z hasłem, różnymi ustawieniami czy dostępem do kont na Facebooku i w innych serwisach. Dzięki temu zarówno dziecko, jak i rodzice mogą bez problemu (i niezależnie od siebie) korzystać z jednego urządzenia.

3. Dodatkowe udogodnienia dla dzieci

Nowoczesne tablety dla dzieci to coraz częściej urządzenia, posiadające np. platformę KIDOZ. Jest ona dostępna dla najmłodszych z profilu dziecka – pozwala wprowadzić blokadę rodzicielską, uniemożliwiając tym samym dostęp do treści nieodpowiednich dla maluchów. Platforma daje także możliwość ustawienia limitu czasowego – wystarczy wybrać maksymalny czas, jaki Twoja pociecha będzie mogła spędzić w ciągu dnia, korzystając z tabletu. Dzięki niej dziecko zyska bezpieczny i kontrolowany dostęp do wartościowych materiałów, które zapewnią mu wiele godzin ekscytującej rozrywki.

4. Wydajność

To, jaki konkretnie model tabletu wybierzesz, warto dostosować do potrzeb dziecka i tego, do czego urządzenie będzie najczęściej używane. Jeśli szukasz najbardziej uniwersalnego rozwiązania, postaw na model wspierany 2 GB pamięci RAM oraz 16 GB pamięci wewnętrznej – dzięki temu zyskasz pewność, że tablet sprosta oczekiwaniom wszystkich domowników.


Artykuł promocyjny

Dodaj komentarz

Top