Jesteś tu
Strona domowa > Aktualności > #DołączDoStada K.I.D.S. – czyli jak Fundacja K.I.D.S. i gwiazdy wspierają telemedycynę

#DołączDoStada K.I.D.S. – czyli jak Fundacja K.I.D.S. i gwiazdy wspierają telemedycynę

akcja dolacz do stada

Widzieliście już Agatę Młynarską, Magdalenę Różczkę czy też Martę Żmuda-Trzebiatowską w maseczce “wilka”. To nie żaden chwilowy trend, a włączenie się do akcji społecznej organizowanej przez Fundacja K.I.D.S. #DołączDoStada K.I.D.S – bo o niej mowa, to ukłon w kierunku lekarzy. To takie pokazanie, że wspieramy ich, a przy tym dążenie do wprowadzenia telemedycyny do Centrum Zdrowia Dziecka.

#DołączDoStada, załóż maskę wilka i wesprzyj nasz projekt

Koronawirus zrobił zamieszanie w każdej dziecinie życia. Nie oszczędził też służby zdrowia. Lekarze potrzebują wsparcia nie tylko technicznego (chociaż jest ono jak najbardziej wskazane), ale też psychicznego – słowem – żeby po prostu mieć przysłowiowy motor do działania. Bez ich wsparcia i zaangażowania sytuacja może się znacznie pogorszyć, a wręcz stać się dramatyczna. Właśnie dlatego Fundacja K.I.D.S. ruszyła z akcją, która ma z jednej strony przyspieszyć prace nad wdrożeniem Zaawansowanego Systemu Zdalnej Opieki, z drugiej zaś zbudować poczucie solidarności we wspólnej walce przeciw COVID-19. Symbolem Fundacji jest jej dobry opiekun – wilk i to właśnie on pojawił się na wspomnianych maseczkach, które promują w sieci aktorzy, dziennikarze inne znane osoby. Telemedycyna, to swoista maseczka ochronna dla szpitali. Dlatego teraz K.I.D.S. zachęca – #DołączDoStada, załóż maskę wilka i wesprzyj nasz projekt! Zdjęcia Magdaleny Boczarskiej, Joanny Przetakiewicz, Miśka Koterskiego, filmiki Marty Żmudy-Trzebiatowskiej, Joanny Moro i Grześka Wilka czy wpisy rzeszy internetowych influencerów na czele z Adą Krysian, Maksymem Ziółkowskim i Edytą Litwiniuk to niektóre z przykładów ukazujących jak gwiazdy walczą o telemedycynę dla Centrum Zdrowia Dziecka.

CZYTAJ TAKŻE:   2 kwietnia - Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

 

#DołączDoStada K.I.D.S. – jak można wesprzeć akcje?

Każdy może dołożyć do akcji swoją cegiełkę. Wystarczy wejść na serwis PolakPotrafi.pl, znaleźć zbiórkę Telemedycyna dla CZD – #DołączDoStada i wpłacić chociażby złotówkę. Na stronie MadMask.pl można też kupić maskę wilka, specjalnie zaprojektowaną i uszytą dla Fundacji przez firmę @Mad_Sis – czyli szalone siostry, które znane są ze swojej kreatywności, ciekawych i dopracowanych wzorów (w ich projektach pokazały się m.in. Martyna Wojciechowska czy Joanna Liszowska). K.I.D.S. przygotowało także wirtualne maseczki! Można znaleźć je w filtrach naszych ulubionych mediów społecznościowych tj. Instagram i Facebook – wystarczy poszukać w galerii pod tagami: wilk, maska, kids, wolf, mask, fundacja.

telemedycyna centrum zdrowia dziecka
Od prawej: dr Marek Migdał, dyrektor IPZD i mgr Anna Nagadowska, z-ca dyrektora ds. pielęgniarstwa

„Telemedycyna to ‘maska’, chroniąca pacjentów i lekarzy, to konieczny element nowej rzeczywistości każdego szpitala. Takie rozwiązania pozwalają zostać w domu w czasie epidemii, ale także szybciej do niego wrócić po zabiegu czy operacji. Jesteśmy bardzo wdzięczni wszystkim, którzy już nam pomogli i gorąco zachęcamy tych, którzy chcą i mogą przyłączyć się do akcji” – mówi Patrycja Piekutowska, światowej sławy skrzypaczka i prezes Fundacji K.I.D.S.

akcja spoleczna telemedycyna w centrum zdrowia dziecka

Zdjęcia: materiały prasowe

Dodaj komentarz

Top