Jesteś tu
Strona domowa > Dziecko > Dzieci w sieci – jak być czujnym, ale nie przeczulonym. Poradnik dla rodziców

Dzieci w sieci – jak być czujnym, ale nie przeczulonym. Poradnik dla rodziców

Bezpieczeństwo dziecka w internecie to niezwykle istotny, ale też delikatny temat dla odpowiedzialnych rodziców. W trosce o właściwe i zdroworozsądkowe podejście do tematu, amerykańska ekspertka ds. mediów, a prywatnie matka dwójki nastolatków, Yalda T. Uhls stworzyła poradnik “Cyfrowi rodzice” umożliwiający rodzicom odnalezienie się w internetowym labiryncie.

Autorka w książce rozbiera na czynniki pierwsze świat nowych mediów w kontekście wychowania dzieci i młodzieży. Zauważa, że współcześni rodzice są pokoleniem przecierającym szlak na nieznanym obszarze, w którym wpływ nowoczesnych technologii na młodociane ciała i umysły nie jest jeszcze w pełni zbadany.

Książka to świetny poradnik, w którym autorka systematyzuje to, co czujemy intuicyjne, oddzielając fakty od przesądów. Autorka nie pozostawia również wątpliwości co do tego, że po raz pierwszy w dziejach stoimy wobec zmian zasadniczych, przemieniających człowieka na poziomie społecznym oraz biologicznym, ale nie demonizuje nowej rzeczywistości. Zamiast tego informuje, co w nowych mediach stanowi zagrożenie i jak chronić przed nim dzieci.

CZYTAJ TAKŻE:   Łagodna oliwka w spray ’u JOHNSON’S® Baby

Yalda T. Uhls w oparciu o badania naukowe przedstawia rodzicom proste i gotowe do wykorzystania porady. Anegdotyczny styl, niestroniący od osobistych przykładów i wyznań, nawiązań do popkultury i cytatów, decyduje o tym, że autorka zdobywa najpierw uwagę, a zaraz potem zaufanie czytelników.

“Cyfrowi Rodzice. Dzieci w sieci. Jak być czujnym, a nie przeczylonym”
Yalda T. Uhls
Wydawnictwo IUVI

Dzieci w sieci - jak być czujnym, ale nie przeczulonym. Poradnik dla rodziców

Dodaj komentarz

Top