Jesteś tu
Strona domowa > Aktualności > Festiwal Książki dla Dzieci i Młodzieży “Czytajmy”

Festiwal Książki dla Dzieci i Młodzieży “Czytajmy”

Wydawnictwo MBBOOKS, wydawca „Rozkosznego lata” pragnie serdecznie zaprosić  Państwa  na spotkania z Margarett Borroughdame i jej książkami podczas Festiwalu Książki dla Dzieci i Młodzieży „Czytajmy”, który odbędzie się w dniach 25-27 września 2015 r. w Zamku Królewskim w Warszawie, w Arkadach Kubickiego.

Festiwal Książki dla Dzieci i Młodzieży „Czytajmy”

Bardzo serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska nr 8 MBBOOKS i na spotkania:

26.09, godzina 10.00-11.00
Sala konferencyjna: „Jak powstaje książka – refleksja z twórcami „Rozkosznego lata” albumu wierszy letnich dla dzieci, spotkanie dla dzieci i dorosłych.

Podczas spotkania autorka Margarett Borroughdame, korektorki tekstu Agata Rytel i Zofia Smuga oraz ilustrator Cezary Powierża zdradzą sekrety swojego warsztatu. Opowiedzą dorosłym i dzieciom o drodze tworzenia książki, o decyzjach jakie podejmuje się podczas jej powstawania.

CZYTAJ TAKŻE:   Namiot dla małych odkrywców - zrób go sam!

27.09, godzina 14.45 -15.45
Strefa Małego słuchacza: “Zatrzymaj lato z książką Margarett Borroughdame pt.: „Rozkoszne lato” – albumem wierszy letnich dla dzieci

„Rozkoszne lato” to prawdziwa (rozkoszna!) uczta dla zmysłów i gimnastyka dla wyobraźni. Już po kilku  pierwszych wersach dzieci odpłyną do krainy pełnej letnich atrakcji, poczują na buzi promienie słońca, nad ich głowami przelecą kolorowe motyle, poczują smak malin i jagód, zanurzą dłonie w nagrzanym piasku. I choć lato dopiero „przed chwilą” się skończyło, to już zaczynamy za nim tęsknić, bo żadna inna pora roku nie zaoferuje nam tego, co właśnie lato niesie ze sobą. Podczas spotkania dzieci wraz z autorką będą poszukiwały sposobów na zatrzymanie lata.

Dodaj komentarz

Top