Jesteś tu
Strona domowa > Dziecko > Hotele przyjazne dzieciom – jak je wybrać?

Hotele przyjazne dzieciom – jak je wybrać?

Wakacje z całą rodziną mogą być wspaniałym wspomnieniem na lata, ale jeśli popełnimy kilka błędów przy ich planowaniu mogą stać się niezapomniane z zupełnie innego powodu niż byśmy chcieli. Pomimo tego, że wiele dzieci jest świetnymi kompanami w podróży to warunki zastane na miejscu mogą ostudzić zapał nie tylko nasz, ale i najmłodszych członków wycieczki. Jakich błędów nie popełniać i na co zwrócić uwagę, aby były to wakacje idealne?

wyjazd z dzieckiem

Hotele przyjazne dzieciom – lokalizacja ma znaczenie

Z jednej strony oczywiste wydaje się to, że warto sprawdzić okolicę hotelu, do którego jedziemy. Ale czy przeglądając oferty hoteli w ciepłych krajach zawsze sprawdzamy dokładnie na co się piszemy? Z hotelu faktycznie na plażę może być zaledwie 300 metrów, ale spora ich część to zejście z klifu po schodach… tego nie chce przeżywać nikt z lekko marudnym kilkulatkiem, który w upale odmówi dalszej wspinaczki wracając z plaży, a tym bardziej osoby podróżujące z dzieckiem, które jest jeszcze w wózku.

Niespodzianką może stać się także pobliski bar z karaoke czy dyskoteka sprawiające, że nasze zazwyczaj wesołe dziecko może po niewyspaniu nie być zbyt optymistycznym kompanem dnia następnego. Warto sprawdzić miejsce, do którego się wybieramy na mapie internetowej i wirtualnie przejść się po okolicy. Taki spacer nie tylko pozwoli nam na wyeliminować nieprzyjemne niespodzianki, ale też na poznanie okolicy i może pomóc w pierwszych dniach, na przykład podczas szukania najbliższej lodziarni.

CZYTAJ TAKŻE:   Niezła jazda, czyli podróż z dzieckiem

Wakacje z dzieckiem – czy na pewno przyjazne rodzinie?

wyjazd rodzinny

Jeżeli nie jesteśmy pewni, czy w hotelu są łóżeczka dla dziecka albo foteliki do karmienia w hotelowej restauracji, warto zadzwonić i się dopytać. Wtedy też pojawia się inne ważne pytanie – ile ich jest i czy trzeba je wcześniej rezerwować. Ostatnie na co jest ochota po podróży z maluchem, to informacja, że nie ma dla niego miejsca do samodzielnego spania.

Mając starsze dzieci i jadąc głównie, ale nie tylko, za granicę warto dowiedzieć się jaka jest oferta animacyjna dla najmłodszych, hotele bardzo często starają się także do swojej oferty przemycić zajęcia sportowe pod okiem profesjonalistów. 

Wyjazd z dzieckiem – tam na pewno będzie ciepło

Wyjazd z dzieckiem wiąże się z kompromisami i przeorganizowaniem wycieczki, którą normalnie byśmy planowali. Podróże takie mogą być równie wspaniałe, ale trzeba jednak zwrócić uwagę na inne aspekty. To oczywiste, że przy wyborze naszej wakacyjnej destynacji kierujemy się pogodą jaką tam zastaniemy, pamiętajmy jednak, że dla młodszych czasem może być za ciepło. Dzieci nie przyzwyczajone do bardzo wysokich temperatur mogą ciężko znosić upały. Decydujmy się na kierunki, w których w danym okresie pogoda rozpieszcza, ale nie sprawi, że roztopimy się wystawiając stopę z samolotu. 

na podstawie mat. prasowych Novotel

Dodaj komentarz

Top