Jesteś tu
Strona domowa > Dziecko > Jak wybrać okulary dla dziecka?

Jak wybrać okulary dla dziecka?

Dobre okulary dla dzieci mają wiele zadań do spełnienia. Po pierwsze, bezwzględnie muszą być one bezpieczne. Bardzo ważne jest także to, aby były odporne na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne, czyli zarysowania tudzież upadki. Istotne jest również to, aby nie przeszkadzały dzieciom w ich codziennych aktywnościach. Na co jeszcze zwrócić uwagę przy ich wyborze? Podpowiadamy.

Wybór okularów dla dzieci a powierzchnia korygująca

Bardzo ważną kwestią, obok jakości oprawek jest to, aby okulary dziecięce i ich powierzchnia korygująca była dobrana odpowiednio do mocy szkieł, jakiej wymaga maluch. Jeśli mamy do czynienia z dużą wadą plusową, wówczas oznacza to, że konieczne jest to, aby zmierzyć dziecku rozstaw źrenic, a następnie dobrać taką oprawę, która będzie umożliwiała zamontowanie w niej szkieł, które charakteryzują się małą średnicą. Takie działanie w znaczny sposób zredukuje grubość soczewki i sprawi, że będzie estetyczniej wyglądała. Aby dziecko miało zagwarantowane większe pole widzenia, czyli po prostu dobrą widoczność bez względu na kąt patrzenia, to oko powinno znajdować się w centralnej części oprawy.

Jak wybrać soczewki i oprawki do dziecięcych okularów?

Bezpieczeństwo dziecka jest najważniejsze, ale niemniej istotne jest zapewnienie mu komfortowej jakości widzenia, stąd też soczewki, jakie pojawią się w okularach muszą dobrze sprawdzać się w obu tych kwestiach. Bardzo dobrym wyborem dla najmłodszych będą więc soczewki organiczne, czyli po prostu plastikowe. Nie dość, że są lekkie, to także trwałe oraz wytrzymałe na uszkodzenia. Nie bez znaczenia pozostaje także decyzja o wykupieniu dodatkowej ochrony w postaci powłoki utwardzającej. Dzięki niej zyskujemy jeszcze dodatkową opcję gwarantującą bezpieczeństwo użytkowania, które też ma wpływ na jakość widzenia, a mianowicie – odporność na zarysowania.

CZYTAJ TAKŻE:   Stomia u noworodków - jak pielęgnować skórę dziecka?

Warto także wziąć pod uwagę zakup soczewek, które posiadają powłokę antyrefleksyjną. Jest ona dobrym zabezpieczeniem młodych oczu przed promieniowaniem niebieskim, jakie emitują między innymi ekrany telewizorów, komputerów czy smartfonów. Nie bez znaczenia pozostaje jej wpływ na zapewnienie wyraźnego widzenia, jak również redukcja odbić. Oczy są chronione i mniej podatne na zmęczenie. Kupując soczewki bardzo ważne jest także zwrócenie uwagi na to czy posiadają one filtr UVA/UVB. Ten odpowiedzialny jest za ochronę wzroku przed szkodliwym promieniami słonecznymi.

Z kolei oprawki okularowe powinny być zarówno lekkie, jaki wygodne. W praktyce oznacza to, że muszą charakteryzować się trwałością i być wytrzymałe. Warto postawić na modele, które są odporne zarówno na rozciąganie, jak i wyginanie.

Okulary dziecięce powinny być bezpieczne i dopasowane do kształtu twarzy najmłodszych. Ważne jest to, aby pomagały dzieciom, a nie, sprawiały dyskomfort. Nie bez znaczenia pozostaje także rzecz jasna ich wygląd. W końcu dzieci też mają swój gust i na pewno chętniej będą je nosić, kiedy spełnią pod tym względem ich oczekiwania. Stawiajmy na jakość i trwałość, a takich czynników należy szukać w dobrych salonach. Wśród nich warto wymienić chociażby Twoje Soczewki.

Dodaj komentarz

Top