Jesteś tu
Strona domowa > Dziecko > Jak dostać angaż w agencji opiekunek dla dzieci?

Jak dostać angaż w agencji opiekunek dla dzieci?

opiekunkaZapotrzebowanie na opiekunki dla dzieci z każdym rokiem rośnie. Rodzice aktywni zawodowo poszukują zaufanych osób, które mogą pochwalić się nie tylko cierpliwością i odpowiednim podejściem do najmłodszych, ale również mogą pochwalić się dobrymi referencjami. Z tego względu dużym zainteresowaniem cieszą się dedykowane agencje, które niejako stanowią gwarancję sprawdzonych usług. Pozostaje jednak pytanie, jak dostać w niej angaż? Jakie warunki należy spełnić? Podpowiadamy.

Niania – kto może nią zostać?

Kto może zostać nianią? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ wiele zależy od rodziny, która poszukuje kogoś do opieki nad swoją pociechą. Osoby ogłaszające się na specjalnych forach czy grupach na portalach społecznościowych często mają zróżnicowane oczekiwania wobec przyszłego pracownika. Dla jednych najważniejsze jest doświadczenie w pracy z dziećmi, a dla innych znacznie cenniejsze jest miłe usposobienie oraz cierpliwość i konsekwencja. Wartością dodaną będą jednak referencje z poprzedniego miejsca zatrudnienia, które są jasnym sygnałem, że mamy odpowiednie predyspozycje do objęcia posady, na którą aplikujemy.

Opiekunka do dzieci a wykształcenie

Jakie kwalifikacje powinna posiadać osoba starająca się o zatrudnienie w roli niani? Nigdzie nie ma sprecyzowanych informacji na temat tego, jakie szkoły należy ukończyć. Wiele opiekunek czy opiekunów posiada wykształcenie w całkiem innym kierunku, co w wielu przypadkach nie stoi na przeszkodzie, aby spełniać się w nowej roli. Można jednak zauważyć ciekawą tendencję wśród rodziców – wielu z nich stawia tylko i wyłącznie na nianie, które ukończyły szkoły o profilu opiekuna dziecięcego. Takie kierunki często znajdują się w ofercie szkół policealnych, a kształcenie w trwa w nich dwa lata.

Rodzice często są także bardzo entuzjastycznie nastawieni do zatrudnienia osób, które mogą pochwalić się ukończeniem studiów wyższych na kierunku pedagogika, zwłaszcza na specjalizacji wczesnoszkolnej. Prowadzone tam zajęcia przygotowują przyszłych pedagogów do pracy z najmłodszymi i uczą innowacyjnych technik wychowawczych, dzięki którym łatwiej jest dotrzeć do dziecka.

CZYTAJ TAKŻE:   Czy rodzicielstwo to odarcie z intymności?

Opiekunka do dziecka – gdzie szukać pracy?

Zawód opiekunki do dzieci zyskuje na popularności, co jest wynikiem coraz większego zainteresowania. Pozostaje jednak pytanie, gdzie szukać zatrudnienia? Warto skorzystać z możliwości, jakie daje nam internet. W sieci znajdziemy zarówno strony ogłoszeniowe, jak i portale pracy. Zobacz oferty pracy w Warszawie i okolicach i przekonaj się, jak wiele osób poszukuje sprawdzonej opiekunki do dzieci. Można także skorzystać z nieco bardziej tradycyjnych metod poszukiwania pracy, takich jak np. „poczta pantoflowa”. Jeśli zostaniemy poleceni przez innego pracodawcę to znacznie łatwiej będzie nam znaleźć rodzinę, która doceni nasze umiejętności.

Agencja opiekunek – jak dostać angaż?

Wiele niań szuka swojej szansy w agencjach zatrudniających wykwalifikowane opiekunki do dzieci. Każda z nich prezentuje zróżnicowane wymagania co do kwalifikacji, jakie powinna posiadać osoba starająca się o angaż w firmie pośredniczącej w zatrudnieniu. Wiele z takich placówek oferuje kursy doszkalające, dzięki którym można zwiększyć swoją atrakcyjność dla potencjalnego pracodawcy.

Niektóre agencje mają jednak znacznie wyższe wymagania. Możemy zostać poproszeni o przedstawienie certyfikatów czy dyplomów świadczących o ukończeniu szkół o profilu pedagogicznym lub stricte opiekunki dziecięcej. Jednym z częstych wymogów jest także doświadczenie w pracy z najmłodszymi, poparte np. świadectwem pracy czy referencjami od rodzin, u których wcześniej pracowaliśmy.

Agencja opiekunek dla dzieci – dlaczego warto?

Znalezienie dobrze płatnej i stałej posady może wydawać się proste, jednak w rzeczywistości jest nieco bardziej skomplikowane. Coraz większa konkurencja na rynku pracy sprawia, że szukanie zatrudnienia na własną rękę może skończyć się fiaskiem. Nieoceniona okazuje się pomoc agencji, która zajmuje się wszelkimi formalnościami, a także pomaga w negocjacji warunków. Co ważne, wiele agencji może pochwalić się tytułem Eko pracodawcy, dzięki czemu mamy pewność, że jest ona godna zaufania.

Dodaj komentarz

Top