Jesteś tu
Strona domowa > Edukacja > Jaki sprzęt do nauki potrzebuje dziecko?

Jaki sprzęt do nauki potrzebuje dziecko?

Współcześni uczniowie prawie nie rozstają się z Internetem. Towarzyszy im on nie tylko w czasie wolnym, lecz także jako pomoc w nauce i sposób kontaktu ze swoją klasą i nauczycielami. Wskutek pandemii nauczanie zdalne stało się dla uczniów koniecznością i pokazało, jak istotne są urządzenia elektroniczne. By zapewnić dziecku bezproblemowy dostęp do Internetu w czasie nauki z domu, warto zaopatrzyć je w odpowiedni sprzęt jak najszybciej.

Laptop to podstawa

Laptop to urządzenie, które dobrze sprosta wymaganiom, jakie stawia przed uczniami nauczanie zdalne. Duży wyświetlacz ułatwi czytanie i oglądanie filmów lub grafik. Warto zwrócić uwagę na obecność wbudowanej kamery, co zapewni naszemu dziecku możliwość bezproblemowego uczestniczenia w wirtualnych lekcjach. Wygodna fizyczna klawiatura stanowi niewątpliwą zaletę w przypadku konieczności pisania długich wypracowań. Jeśli chcemy, by laptop służył dziecku także jako sprzęt do gier, warto wybrać urządzenie o lepszych parametrach, by zapobiec spadkom płynności podczas rozgrywki.

Tablet zamiast laptopa

Tablet to ciekawa alternatywa dla laptopa, która przypadnie do gustu szczególnie tym, którzy cenią sobie mobilność i łatwość korzystania z urządzenia. Ten sprzęt może towarzyszyć naszemu uczniowi wszędzie, nie tylko podczas nauki w domu. Nowoczesne tablety cechują bardzo dobre parametry, niekiedy wcale nie ustępując w tym aspekcie laptopom.

CZYTAJ TAKŻE:   Warsztaty na temat bezpieczeństwa dzieci na drodze „Pomyśl zanim usiądziesz za kierownicą, czyli dziecko bezpieczne na drodze”

Drukarka w pokoju

Własna drukarka to znaczne ułatwienie dla ucznia. Dzięki niej może on wydrukować nie tylko zadania domowe, ale i różnorodne pomoce naukowe czy teksty, które pozwolą mu na jeszcze lepsze przyswajanie wiedzy. Przy wyborze drukarki powinniśmy zwrócić uwagę na jej ekonomiczność, tak, by uzupełnianie drukarki nowymi tuszami nie wiązało się ze zbyt wysokimi kosztami. Warto rozważyć zakup modelu drukarki wyposażonego w skaner, dzięki czemu nasze dziecko z łatwością skopiuje ręcznie napisane prace i wyśle do nauczyciela.

Smartfon ma już każde dziecko!

Nawet najmłodsi uczniowie posiadają już swoje smartfony, nic dziwnego więc, że to zazwyczaj za ich pomocą najczęściej kontaktują się oni ze swoimi kolegami lub nauczycielami. Niewątpliwą zaletą tych urządzeń jest ich mobilność i wygoda korzystania, jeszcze większa niż w przypadku tabletów. Nowoczesne smartfony to wielofunkcyjne sprzęty, które nasz uczeń będzie mógł wykorzystać na wiele sposobów. Przydadzą się szczególnie wtedy, gdy trzeba coś zanotować, wykonać zdjęcie slajdu prezentacji czy szybko powiadomić o czymś nauczyciela.

Dodaj komentarz

Top