Jesteś tu
Strona domowa > Dziecko > Jesienne menu u dziecka – jakie składniki wprowadzić do jadłospisu?

Jesienne menu u dziecka – jakie składniki wprowadzić do jadłospisu?

Jesień sprzyja obniżeniu odporności. Mało światła, a co za tym idzie – dostarczania organizmowi witaminy D sprzyja rozwojowi infekcji. Całe szczęście z pomocą przychodzi prawidłowo dobrana dieta. Jakie składniki powinny pojawić się na talerzu dziecka, aby wzmocnić nimi organizm? Podpowiadamy.

Jesienna dieta – regularność posiłków

Chłodne jesienne miesiące to okres, w którym codzienna dieta niemowlęcia, aby wzmacniała młody organizm, powinna być szczególnie wartościowa. Wartościowa, czyli właściwie zbilansowana, uwzględniająca produkty bogate w witaminy i składniki mineralne. Komponując jadłospis malucha w chłodne dni, warto także zwrócić uwagę na regularność podawanych mu posiłków – stałe pory spożywania pokarmów pomagają kształtować prawidłowe nawyki żywieniowe na kolejne lata życia.

Jadłospis dopasowany do potrzeb w diecie jesiennej

Maluch nie jest małym dorosłym i potrzebuje innego sposobu żywienia niż starsi członkowie rodziny, dopasowanego do jego szczególnych potrzeb. Wsparciem w komponowaniu jadłospisu najmłodszych jest żywność przeznaczona specjalnie dla niemowląt i małych dzieci, do której zalicza się m.in. kaszki, posiłki, owoce w słoiczkach czy tubkach. To produkty, które zostały stworzone z myślą o wyjątkowych potrzebach młodych organizmów – zawierają składniki odpowiedniej jakości, które są bezpieczne dla najmłodszych, a ich wartość odżywcza jest dopasowana do wymagań maluchów na różnych etapach rozwoju. Taka żywność posiada widoczne na opakowaniu wskazanie wieku, np. po 6. czy 8. miesiącu życia, dzięki czemu rodzice w łatwy sposób mogą wybrać produkt odpowiedni do wieku, potrzeb i umiejętności dziecka.

CZYTAJ TAKŻE:   Poranne rytuały z dzieckiem - jaki mają wpływ na cały dzień?

Jesienna dieta – śniadania i kolacje

Okres wczesnego dzieciństwa to czas, kiedy dziecko bardzo intensywnie rozwija się i rośnie, kształtują się jego narządy i układy w organizmie, a także programuje się metabolizm. Śniadania i kolacje to ważne posiłki, które powinny stanowić cenne źródło energii i składników odżywczych niezbędnych do zachodzących w ciągu dnia i podczas snu procesów życiowych. Właśnie dlatego warto nauczyć malucha regularnego spożywania śniadań i kolacji już na etapie rozszerzania jego diety. Dobrym sposobem na uzupełnienie jadłospisu niemowlęcia – w postaci porannego lub wieczornego posiłku – są kaszki przeznaczone dla najmłodszych.

art. na podstawie mat. prasowych

Dodaj komentarz

Top