Jesteś tu
Strona domowa > Akcesoria dla dzieci > Kuchenka dla dzieci – zrób ją sam!

Kuchenka dla dzieci – zrób ją sam!

Mikołajki i Święta Bożego Narodzenia coraz bliżej dlatego już dziś warto zastanowić się nad prezentami dla pociechy. Nic tak nie cieszy, jak zrobienie ich własnoręcznie, dlatego dziś proponujemy Wam stworzenie kuchenki, która będzie idealna zarówno dla małej miłośniczki, jak i małego amatora gotowania. Sprawdźcie, jak ją zrobić krok po kroku!

Zabawkowa kuchenka – czego potrzebujecie:

kuchenka zabawkowa dla dzieci

 • drewnianej szafki nocnej lub komódki o wymiarach ok. 55 cm wysokości x 45 cm długości x 35 cm szerokości,
 • 3 desek o wymiarach ok. 40 cm długości x 10 cm szerokości,
 • 5 drewnianych gałek,
 • białej i czarnej farby akrylowej przeznaczonej do zabawek dla dzieci,
 • 4 korkowych podkładek,
 • kawałka pleksi o wymiarach ok. 30×30 cm,
 • ok. 12 wkrętów do drewna o średnicy 3,5 mm.

i narzędzi:

 • akumulatorowej wiertarko-wkrętarki,
 • wyrzynarki akumulatorowej,
 • narzędzia do klejenia na gorąco,
 • opcjonalnie – systemu natryskowego do malowania,
 • szlifierka uniwersalna/papier ścierny.

Krok 1.

Zabawkowa kuchenka zrób to sam krok 1

Na początku należy rozłożyć szafkę na części. Jeśli jest potrzeba, usuńcie z niej stary lakier lub farbę przy pomocy szlifierki. Następnie pomalujcie ją i wszystkie zdemontowane elementy białą farbą akrylową. Pamiętajcie o tym, aby przed malowaniem zabezpieczyć meble i podłogę przed farbą, np. starymi gazetami. Następnie pomalujcie drewniane gałki na czarno – będą stanowiły pokrętła zabawkowej kuchenki. Teraz należy poczekać, aż wszystkie wyschną.

Krok 2.

Kuchenka zabawkowa krok 2

Drugi etap to stworzenie piekarnika. Jeśli Wasza szafka nocna ma w dolnej części uchylane drzwi, wystarczy, że wytniecie w nich otwór na pleksi, aby powstało okienko piekarnika. Jeśli szafka składa się z kilku szuflad, zostawcie tylko pierwszą od góry (jako miejsce na pokrętła kuchenki), a z kolejnych szuflad stwórzcie drewnianą ramę piekarnika. Przycinajcie je np. przy użyciu wyrzynarki, a następnie – wyszlifujcie ich krawędzie. Tu przyda się np. papier ścierny.

CZYTAJ TAKŻE:   Witajcie w rodzinie magicznych króliczków Alilo Bright Ears!

Kuchenka zabawkowa krok kolejny 2

Przytnijcie także kawałek pleksi na wymiar swoich drzwiczek od piekarnika. Gdy rama i pleksi są gotowe, połączcie elementy narzędziem do klejenia na gorąco. Aby drzwi od piekarnika się uchylały, przymocujcie je do szafki przy pomocy zawiasów.

Krok 3.

Kuchenka zabawkowa szuflada

Czas na dekorowanie kuchenki. Przyklejcie do kuchenki wszystkie elementy dekoracyjne: drewniane gałki imitujące pokrętła, haczyki na rękawicę czy fartuszek oraz korkowe podkładki na wierzch kuchenki – będą udawały palniki.

palniki zabawkowa kuchenka

Krok 4.

Rama kuchenki zabawkowej

Stwórzcie teraz górną ramę kuchenki, na której zawisną przybory kuchenne. Połączcie ze sobą deski i przymocujcie gotową ramę do tylnej ściany kuchenki. Następnie wkręćcie kilka wkrętów do listwy nad palnikami – nie do końca, lecz tak, aby można było na nich zawiesić chochelki czy łopatki.

Palniki kuchenne

Kuchenka jest gotowa! Wyposażcie ją jeszcze w zabawkowe garnki i patelnie, aby Wasza pociecha mogła od razu bawić się w szefa kuchni.

Kuchenka dla dzieci

Fot. Bosch

Dodaj komentarz

Top