Jesteś tu
Strona domowa > Nauka i zabawa > Pomysły na Dzień Dziecka – jak spędzić to wyjątkowe święto?

Pomysły na Dzień Dziecka – jak spędzić to wyjątkowe święto?

spedzanie czasu z dzieckiemKażdy maluch w naszym kraju z niecierpliwością wyczekuje 1 czerwca, bo właśnie wtedy przypada polski Dzień Dziecka. Jest to szczególny czas w roku nie tylko dla najmłodszych, ale również dla nas, rodziców, kiedy chcemy podarować im masę radości. W tym celu wcale nie trzeba wydawać fortuny na drogie zabawki, bo dla wielu dzieci znacznie cenniejsze okazują się wspólnie spędzone chwile. Warto zatem zrobić co w naszej mocy, aby tegoroczne święto zapadło dzieciakom w pamięć. Zatem jakie atrakcje przygotować? Podpowiadamy!

​Pomysły na Dzień Dziecka – drobny upominek

Choć to wspomnienia z tego dnia okazują się najlepszym możliwym prezentem, to każde dziecko wciąż jest tylko dzieckiem i 1 czerwca oczekuje od nas drobnego upominku. Nie musi to być nic wymyślnego – z czystym sumieniem można postawić na symboliczne prezenty w postaci książki, gry planszowej czy zestawu do rysowania. Unikajmy drogich prezentów z okazji Dnia Dziecka, które tylko rozbudzą jego apetyty i sprawią, że przygotowane niespodzianki zejdą na drugi plan.

​Atrakcje z okazji Dnia Dziecka – wycieczka rowerowa

Pogoda początkiem czerwca zazwyczaj lubi dopisać i sprzyja aktywnościom na świeżym powietrzu, dlatego też z okazji tego wyjątkowego święta warto zorganizować rodzinną wycieczkę rowerową. Jej trasę warto dokładnie zaplanować, nie omijając okolic, które dzieci szczególnie ubóstwiają. Dystans nie powinien być też zbyt długi, bo dzieciaki szybko stracą zainteresowanie i mogą zacząć okazywać swoje niezadowolenie. Wycieczkę na rowerach całą rodziną warto trochę uatrakcyjnić, łącząc ją z piknikiem na łonie natury. Z okazji Dnia Dziecka można przygotować ulubione przekąski (obowiązkowo lody) i napoje dzieciaków, które na co dzień staramy się im ograniczać. Warto także pomyśleć o ciekawych grach i zabawach terenowych, które w domowych warunkach nie zdają egzaminu.

CZYTAJ TAKŻE:   "Pan Cylinderek" - czyli recepta na walkę z niedoskonałościami

​Propozycje na Dzień Dziecka – teatrzyk

Niestety nie mamy żadnego wpływu na aurę za oknem, dlatego też warto przygotować się na wypadek deszczu i słoty. Nie trzeba się jednak martwić – Dzień Dziecka spędzony w zaciszu domowym też może być fajny, zwłaszcza jeśli wykrzesamy z siebie odrobiny kreatywności. Do zabawy warto zaangażować również zaprzyjaźnione rodziny, a wspólnie z innymi rodzicami przygotować przedstawienie. Wcielając się w Królewnę Śnieżkę, Śpiącą Królewnę czy Czerwonego Kapturka z pewnością rozbawimy nasze pociechy i sprawimy, że poznają nas z nieco bardziej zabawnej strony.

​Zabawy na Dzień Dziecka – wizyta w ZOO lub w parku wodnym

Dzieci mają to do siebie, że uwielbiają obecność zwierząt. Potrafią obserwować je długimi godzinami i zachwycić się każdym ich ruchem. Jednak widok kota czy psa nie zrobi na nich takiego wrażenia jak pierwsze spotkanie ze słoniem, żyrafą, lwem czy innymi zwierzętami, które znały do tej pory jedynie z telewizji czy książeczkowych ilustracji. W tym wyjątkowym dniu równie wiele entuzjazmu u dzieci powinna wywołać wizyta w parku wodnym – zjeżdżalnie, fontanny i inne atrakcje dla najmłodszych spodobają się szczególnie dzieciom energicznym, które nie potrafią usiedzieć zbyt długo w jednym miejscu.

Dodaj komentarz

Top