Jesteś tu
Strona domowa > Aktualności > Nagrody branży dziecięcej Kid’s Biz Awards trafiły w ręce laureatów!

Nagrody branży dziecięcej Kid’s Biz Awards trafiły w ręce laureatów!

26 sierpnia w warszawskim Centrum EXPO XXI odbyła się Gala wręczenia nagród Kid’s Biz Awards. W plebiscycie na najlepsze produkty dziecięce wyłoniono zwycięzców w dwunastu kategoriach.


Kid’s Biz Fair 2015: czwarta edycja Międzynarodowych Targów Artykułów dla Dzieci i Niemowląt za nami

Oceny dokonała Kapituła złożona z ekspertów związanych z branżą dziecięcą oraz przedstawicieli mediów parentingowych.

Doświadczeni gracze i rynkowi debiutanci – lista laureatów premierowej edycji plebiscytu towarzyszącego Międzynarodowym Targom Artykułów Dla Dzieci i Niemowląt Kid’s Biz Fair 2015 wskazuje, że znanym markom rośnie ciekawa konkurencja.

Do konkursu zgłoszono 74 produkty, które wnikliwie oceniła Kapituła w składzie:

 • Katarzyna Hartung – autorka bloga dziecieceinspiracje.pl
  Agnieszko Karp – Szymańska, Prezes Zarządu i Redaktor naczelna portalu CzasDzieci.pl;
 • Magdalena Kordaszewska – Redaktor naczelna serwisu zabawkowicz.pl., ekspert ds. zabawek i akcesoriów dla dzieci
  Dariusz Kuźniarski, Dyrektor ds. Zakupów Non-Fashion, Smyk Sp. z o. o.;
 • Ewa Łukasik, Główny specjalista ds. opiniowania artykułów dziecięcych, Instytut Matki i Dziecka;
 • Grażyna Pogorzelska, Redaktor naczelna magazynu „Dziecko, Zakupy i My”;
 • Magdalena Stachowiak – Alexandrowicz, Członek Zarządu Krajowego, Komitet Ochrony Praw Dziecka;
 • Joanna Szulc, Redaktor naczelna miesięcznika „Dziecko”, współautorka książek o zdrowiu, wychowaniu, pielęgnacji niemowląt;
 • Anna Wakulak – Redaktor naczelna magazynu Rynek Zabawek;
 • Paweł Zawitkowski, fizjoterapeuta, konsultant Kliniki Neonatologii i Intensywnej Terapii Noworodka w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie, autor publikacji na temat ruchowego i poznawczego rozwoju dziecka;
 • Weronika Jasnoch, przedstawicielka firmy Reinhold Expo – Organizatora targów Kid’s Biz Fair.

Członkowie Kapituły, przyznając punkty, oceniali produkty zgłaszane w dwunastu kategoriach: Bezpieczeństwo dziecka, Produkt ekologiczny, Zabawka (0-3), Zabawka (3-7), Zabawka (7-12), Innowacje, Okres niemowlęcy, Wyposażenie i tekstylia, Wpływ na kreatywność, Z edukacją na tak!, Wygodnie i modnie oraz Handmade.

Nowości docenione

Wśród laureatów znaleźli się zarówno znani producenci, jak i marki debiutujące na rynku.

Jesteśmy bardzo dumne, zależało nam, by wygrać właśnie w tej kategorii – mówi Adriana Bernecka, właścicielka nowej marki TuTamTu, której kolekcja kartonowych klocków edukacyjnych „Warszawski Alfabet” zajęła pierwsze miejsce w kategorii „Wpływ na kreatywność”.

Dla marki, która debiutuje na rynku, to wielki sukces. Przebiłyśmy się w gąszczu konkurencji i dałyśmy się zauważyć, mamy nadzieję, że pomoże nam to pojawić się w kolejnych kanałach dystrybucji. W tym także pomagają targi, dziś przeprowadziłam dwie obiecujące rozmowy – dodaje właścicielka TuTamTu.

Podobne odczucia ma Michał Kreczmański, Game & Business Developer w firmie DOBRETO Wydawnictwo, które wydało grę rodzinną PYTAKI.

Jesteśmy zachwyceni tymi nagrodami. Dwa pierwsze miejsca w kluczowych dla nas kategoriach: Innowacja oraz Z edukacją na tak!, to potwierdzenie unikalności i wartości naszej rodzinnej gry. Te nagrody są dla nas szczególne z dwóch powodów. Są to pierwsze Targi Międzynarodowe, w których braliśmy udział i konkurencja była ogromna. To, co dla nas także bardzo ważne, to wybitne osoby w Jury, które testowały i oceniały nasze PYTAKI.

Zabawka roku – na co warto postawić kupując prezenty maluchom

Jedną z najbardziej oczekiwanych kategorii była Zabawka Roku. Dokonując oceny produktów, Kapituła brała pod uwagę trzy grupy wiekowe: dzieci w wieku 0-3, 3-7 i 7-12.

CZYTAJ TAKŻE:   Projekt "Kartka dla powstańca" - kombatanci odpisują dzieciom w szpitalach za kartki

Zabawką Roku dla najmłodszych został Pałąk z Zabawkami Done By Deer Zoopreme, dystrybuowany przez Blue Ocean. W kategorii wiekowej 3-7 zwyciężyła gra MARBLES marki Avenue Mandarine, dostępnej w sklepie GRALUX. Pierwsze miejsce wśród produktów dedykowanych najstarszym dzieciom, zajęła linia Magic Sand marki SMIKI.

Cieszy nas wygrana w plebiscycie Kid’s Biz Awards i tytuł „Zabawki Roku 2015” dla piasku kinetycznego „Magic Sand” marki SMIKI, który jest dostępny wyłącznie w sklepach Grupy Smyk. Tym bardziej, że oceny dokonali przedstawiciele branży, a konkurencja jest naprawdę mocna. Nagroda potwierdza dobry kierunek, w którym od lat kroczą projektanci naszych marek własnych, czyli: SMIKI i COOL CLUB, kładąc coraz większy nacisk na wysoką jakość produktów, bezpieczeństwo oraz wspieranie rozwoju kreatywności dziecka – komentował Dariusz Kuźniarski, Dyrektor ds. Zakupów Non-Fashion, Smyk Sp. z o. o.

Na co zwracać uwagę wybierając produkty dla najmłodszych

Oceniając produkty Jury brało pod uwagę uwagę m.in. ich jakość i design.

Najważniejszym kryterium, stanowiącym podstawę oceny we wszystkich kategoriach, było bezpieczeństwo zgłoszonych do konkursu produktów. Nad tym czuwała Ewa Łukasik, Główny specjalista ds. opiniowania artykułów dziecięcych Instytutu Matki i Dziecka:

Oceniając produkty dla dzieci, brałam pod uwagę ich bezpieczeństwo rozwojowe, czyli wpływ na prawidłowy rozwój fizyczny, psycho-motoryczny czy emocjonalny, w zależności od wieku dla jakiego są przeznaczone. Sprawdzałam także czy dany produkt spełnia wymagania odpowiednich norm i przepisów dotyczących ogólnego bezpieczeństwa produktów, a także oznakowanie na etykiecie. Ze względu na to, że elektronika nie pozostaje obojętna dla organizmu młodego człowieka, nie oceniłam wysoko żadnego przedmiotu tego typu, z racji zgubnych dalekosiężnych skutków ubocznych stosowania takich zabawek czy przedmiotów użytku codziennego. Stawiam na zabawki proste w konstrukcji, uczące myślenia, samodzielności, skupienia uwagi oraz kreatywnej, efektywnej zabawy z rodzicem – komentowała Ewa Łukasik.

Duża ilość zgłoszeń oraz bardzo wymagające i wnikliwe Jury pozwoliło na wyłonienie prawdziwych „perełek” w branży dziecięcej. Planujemy kolejne edycje, mamy bowiem nadzieję, że plebiscyt pozwoli wypromować produkty, które warto wyróżnić i rekomendować bardzo wymagającemu odbiorcy, jakim są rodzice i dzieci  – podsumowuje Weronika Jasnoch z Reinhold Expo.

Pełna lista laureatów plebiscytu dostępna jest na stronie http://www.kidsbizfair.com/gala-kid-s-biz-awards

Dodaj komentarz

Top