Jesteś tu
Strona domowa > Odżywianie > Nowe dania z rybką marki GERBER

Nowe dania z rybką marki GERBER

Marka GERBER rozszerzyła ofertę dań z rybą o dwa nowe obiadki: GERBER Rybka z ziemniaczkami cukinią i brokułami oraz GERBER DOREMI Rybka z marchewką, groszkiem i kluseczkami.

W daniach z rybką marki GERBER znajduje się gotowane mięso łososia i  mintaja. Jak zapewnia producent, ryby wykorzystywane do produkcji dań dla dzieci pochodzą z północnych rejonów Oceanu Spokojnego – terenów Alaski z obszaru połowu FAO 67.

GERBER Rybka z ziemniaczkami, cukinią i brokułami to posiłek z rybką przeznaczony dla dzieci po 6. miesiącu. Obiadek zawiera mięsko z mintaja, który w połączeniu z ziemniaczkami, cukinią i brokułami pozwoli na odkrycie nowych smaków. Produkt nie zawiera dodatku soli i masła. Mali smakosze po 1. roku życia potrzebują nieco większych porcji i większych kawałków w posiłku.

GERBER DOREMI Rybka z marchewką, groszkiem i kluseczkami to propozycja dla dzieci między 12. a 36. miesiącem życia. Dzięki zawartości większych kawałków wspomaga naukę gryzienia. Delikatny mintaj w połączeniu z marchewką, groszkiem i kluseczkami, będzie idealnym urozmaiceniem codziennego jadłospisu.

CZYTAJ TAKŻE:   Przekąski bez cukru - przepisy!

Nowe dania z rybką marki GERBER Nowe dania z rybką marki GERBER

Ryba w diecie malucha

Ryby są bardzo ważnym elementem diety. To źródło pełnowartościowego białka, a także witamin (A, D, E) i składników mineralnych (cynku, potasu i magnezu). Dlatego warto zadbać, aby także w diecie malucha nie zabrakło rybiego mięska, zwłaszcza z ryb morskich, takich jak np. łosoś czy mintaj. Najlepsze dla malucha są ryby świeże, niemrożone, których pochodzenie jest jasno określone. Niektóre ze sklepów podają obszar połowu ryb, tzw. FAO, czyli międzynarodowy system znakowania obszarów połowu ryb słonowodnych.

Kiedy dziecko powinno zacząć jeść ryby?

Eksperci w dziedzinie żywienia niemowląt zalecają, aby pierwszą rybkę podać dziecku, gdy skończy 6 miesięcy. Odpowiednia ilość dla półrocznego malucha to 10 g w formie zmiksowanej lub posiekanej.

Początkowo należy podawać ryby w małych porcjach, nie częściej niż raz w tygodniu. Jeśli dziecko dobrze toleruję rybę i nie ma objawów alergii, powinna być ona składnikiem jego obiadków 1-2 razy w tygodniu, wymiennie z posiłkami zawierającymi mięsko.

Dodaj komentarz

Top