Jesteś tu
Strona domowa > Aktualności > Nudzie mówimy stanowcze: NIE!

Nudzie mówimy stanowcze: NIE!

Mamo, Tato, nudzę się! Ile razy w tygodniu, dziennie, na godzinę słyszysz to zdanie? Kiedy kończą się zajęcia w przedszkolu czy szkole, a Twoje dziecko wciąż ma mnóstwo energii, znajdź dla niego niezwykłe zabawy tuż za rogiem! Warszawa kryje w sobie setki niesamowitych miejsc i atrakcji, które tylko czekają aż wspólnie je odkryjecie.

Zaplanuj Wasz czas

Pamiętaj, że wspólne spędzanie czasu jest dla dziecka bardzo ważne w budowaniu prawidłowych i
silnych relacji z rodzicem, dlatego starajcie się jak najwięcej czasu spędzać razem w ciekawy sposób. Jeżeli brakuje wam czasu na co dzień – ugotujcie wspólnie obiad lub zamiast wracać autobusem zróbcie sobie spacer ze szkoły do domu, podczas którego porozmawiacie o dzisiejszym dniu, czy o tym co was otacza: o roślinach, zwierzętach, zabytkach. Nie zamykajcie się w czterech ścianach, może twoje dziecko nauczy Cię o świecie czegoś, czego sam nie wiesz?

Nudzie mówimy stanowcze: NIE!

Poznajcie Warszawę

Warszawa to ogromne miasto z niesamowicie ciekawą historią, którą młody warszawiak powinien poznawać już od najmłodszych lat. Stolica oferuje rodzicom i dzieciom wiele bezpłatnych spacerów edukacyjnych, dzięki którym poznacie jej losy na przestrzeni wieków. Spacery śladami powstańców warszawskich czy nadwiślańskich legend to bardzo łatwy sposób na zainteresowanie maluchów bogatą historią naszego kraju. Przewodnicy chętnie odpowiedzą na wszystkie zadawane im pytania oraz rozwieją wątpliwości, a dodatkowo spędzicie trochę czasu na świeżym powietrzu. Muzeum Warszawy co roku organizuje spacery w terminie od maja do września. W 2015 r. dużą popularnością cieszyły się np. spacery z cyklu „Pójdę na Stare Miasto” oraz „Poznaj swoją dzielnicę”. Dziecięcy Uniwersytet Historii przez całe wakacje prowadzi spacery historyczne po każdej z dzielnic – jest
z czego wybierać.

Zwalcz nudę

Znasz powiedzenie, że aby zmieniać świat należy zacząć od siebie? Podobnie jest z rutynąw życiu twojego dziecka, aby się jej pozbyć, wyeliminuj ją najpierw ze swojego dnia. W Internecie aż huczy od pomysłów na wspólne zabawy w domu, czy parku. Znajdź miejsca, do których możecie pójść całą rodziną, wspólnie odkryjcie nowe zakamarki swojej okolicy. Albo przeciwnie, pojedźcie do dzielnicy Warszawy, której w ogóle nie znacie. Myśl kreatywnie i znajdź coś zupełnie nowego. Na przykład? Zaproponuj swojej rodzinie wspólne wyjście na fitness czy Jogę rodzinną. Coraz więcej warszawskich siłowni i klubów organizuje zajęcia również dla najmłodszych. Podczas gdy Ty spalasz zbędne kalorie, twoje dziecko wzmacnia swoją postawę, uczy się utrzymywać równowagę oraz spędza czas z rówieśnikami. Weź udział w nietypowych warsztatach. Pracownia Amfora przy wsparciu Miasta Stołecznego Warszawy organizuje zajęcia ceramiczne. Domy kultury i biblioteki w różnych dzielnicach proponują rodzinne zajęcia sportowe, artystyczne, logiczne. W Muzeum Woli można wspólnie przygotować makietę Warszawy, Centrum Kultury ART.BEM. prowadzi warsztaty bębniarskie – mnóstwo przygód czeka na Was w Stolicy!

Nudzie mówimy stanowcze: NIE!

Gdzie szukać inspiracji?

Co roku w Warszawie organizowanych jest kilkadziesiąt eventów, pikników czy też festynów dedykowanych specjalnie warszawskim rodzinom. Można na nich w ciekawy sposób spędzić wolny czas oraz nauczyć wielu nowych rzeczy. Już w marcu (18-20 III) odbędą się Warszawskie Dni Rodzinne Prudential (WDR). Projekt powstał właśnie z myślą o rodzicach i rodzinach, które szukają ciekawych form spędzenia wolnego czasu, fajnych zajęć czy wyjątkowej oferty. To taka noc muzeów w wersji dla rodzin. Podczas weekendu 18-20 marca, od piątku do niedzieli, organizowanych jest kilkaset darmowych wydarzeń, takich jak warsztaty, pokazy czy przedstawienia. Do udziału
w tegorocznym projekcie zaproszone są liczne miejskie instytucje, fundacje, muzea, kafejki oraz firmy, z którymi ZwalczNude.pl stworzyło wyjątkowy, trzydniowy program gier, zabaw i innych atrakcji dla najmłodszych. Dzięki temu na jeden weekend Warszawa zamieni się w wyspę pełną przygód i niespodzianek, gdzie na każdym kroku na rodziny czekać będą niesamowite atrakcje, które są całkowicie bezpłatne.

CZYTAJ TAKŻE:   Charytatywny pokaz mody Endo na Warsaw Fashion 2018! - relacja

W programie VII WDR edycji między innymi: inspirujące podróże po angielsku z Helen Doron, zajęcia taneczne i animacje w Salach zabaw Lalibu, czy zajęcia z Jogi, które poprowadzą animatorzy z Fitness Klubu Grochów i sali zabaw Abawuś. Giganci Programowania przeprowadzą zajęcia polegające na tworzeniu gier i aplikacji za pomocą języków Scratch, Kodu i AppInventor. Empik School przygotował gry i zabawy z językiem angielskim, a najmłodsi będą mogli pożegnać zimę ze Żłobkiem Dobre Duszki. Każdy znajdzie coś dla siebie – bo zajęcia są zróżnicowane tematycznie, pod względem wieku uczestników oraz odbywają się w różnych zakątkach miasta. To wszystko czeka na Was w weekend 18-20 marca, choć zajęcia są bezpłatne i ogólnodostępne obowiązują na nie zapisy. Pełen harmonogram jest dostępny na stronie www.warszawskiednirodzinne.pl

A może wolicie wszystko w jednym miejscu?

Warszawskim Dniom Rodzinnym Prudential towarzyszy Warszawski Piknik Rodzinny Prudential, który odbędzie się 20 marca w CRS Bielany przy ul. Lindego 20 (metro Wawrzyszew). Będą skakańce, laserowy paintball, pokazy historyczne, zajęcia artystyczne i sportowe. Na dzieci czekają niesamowite zabawy logiczne z Wielkanocnym Królikiem organizowane przez Biuro Turystyki Aktywnej Kompas. FunRobotics zaprosi wszystkich małych odkrywców na warsztaty edukacyjne, podczas których uczestnicy mają możliwość poznawania niezwykłych ciekawostek otaczającego nas świata.

Ze wszystkimi dzieciakami piątkę przybije ich ulubieniec Miś Lubiś. Na pikniku będzie też konkurs dekorowania tortów z cukiernią Sweet Home, zaś w Fotobudce będziecie mogli zrobić sobie zabawne zdjęcia w ciekawych przebraniach. Mnóstwo świetnej zabawy przygotowali również specjaliści z Liroy Merlin, którzy zapraszają wszystkie “Dzieciaki Sadzeniaki” na warsztaty przyrodnicze Dzieci wspólnie z rodzicami będą miały okazję przesadzać rośliny doniczkowe oraz dowiedzieć się jak je pielęgnować.

Na fanów gier – czekają najnowsze planszówki. Będzie też strefa LEGO Video Games, w której będzie okazja zagrać w najnowszą grę z serii LEGO Marvel’s Avengers.

Na pikniku dzieci będą miały szansę nauczyć się wielu ciekawych rzeczy. Dzięki ekspertom ze strefy Ciepła Veolia dowiedzą się skąd w naszych domach bierze się ciepło, będzie również okazja do spotkania z bohaterami programu edukacji finansowej dla dzieci Cha-Ching.

Piknik odbywa się we współpracy z urzędem dzielnicy Bielany i CRS Bielany.

Wszystkie wydarzenie, które obejmuje projekt realizowane są przy współpracy z Miastem Stołecznym Warszawa oraz są objęte Patronatem Honorowym Rzecznika Praw Dziecka.

Nudzie mówimy stanowcze: NIE!

Doceń swoje ulubione miejsca

Masz już swoje ulubione miejsce w Warszawie? Chcesz zobaczyć gdzie wolny czas spędzają inne warszawskie rodziny? Weź udział w Plebiscycie Statuetki Warszawskiej Rodzinki Prudential. Od 10 lutego każdy może zagłosować na swoje ulubione miejsca rodzinne. To Wy zadecydujecie, które ze zgłoszonych miejsc zasługują na wyróżnienie.

Zwycięzca nagrody Grand Prix otrzyma watrą 10 000 zł kampanię promocyjną w największych mediach rodzinnych i parentingowych.

Nieustannie szukaj

Nie bez powodu mawia się „chcieć to móc”. Jeżeli tylko znajdziesz wolną chwilę zaangażuj się w zabawę ze swoim dzieckiem. Ten czas szybko minie – już niedługo nie będziesz miał dziecka – tylko dorosłą osobę zabieganą za swoimi sprawami. Teraz masz szansę, nie odkładaj jej na potem. Wspólnie szukajcie nowego, ciekawego hobby. Starajcie się jak najlepiej poznać swoją okolicę, aby odszukać najciekawsze dla was propozycje. Zaangażujcie swoich przyjaciół do wspólnego buszowania po Warszawie, a być może okaże się, że swoje ulubione rozrywki macie po drugiej stronie ulicy? Wystarczy odrobina chęci i połączenie sił ze swoim dzieckiem aby zwalczyć nudę i na dobre wygonić rutynę z Waszego życia.

Więcej informacji na temat VII edycji Warszawskich Dni Rodzinnych Prudential oraz trwających zapisów znajdziecie na http://www.warszawskiednirodzinne.pl/

Nudzie mówimy stanowcze: NIE!

Dodaj komentarz

Top