Jesteś tu
Strona domowa > Polecamy > Pielęgnacja brody – poznaj najważniejsze zasady dbania o brodę.

Pielęgnacja brody – poznaj najważniejsze zasady dbania o brodę.

dbanie o brode

Obecnie można powiedzieć, że broda znów jest modna. Nic nie wskazuje na to, że zmieni się to w najbliższym czasie. Panowie chętnie podążają za modą. Trzeba jednak wiedzieć, że brody nie można zostawić samej sobie. Wówczas jest ona zaniedbana i niczego pięknego nie przypomina swoim wyglądem. Jak zatem powinno się o brodę dbać?

Nieco trzeba się wysilić

Okazuje się, że broda do wzrostu potrzebuje właściwych warunków. Kluczowy jest tutaj nasz tryb życia. Powinniśmy się zatroszczyć o niezakłócony sen, jak i odpowiednio długi. W takich warunkach włoski rosną naprawdę szybko. Należy spędzać czas na świeżym powietrzu. Nie powinno się także zapominać o unikaniu stresujących sytuacji, jak i o regularnych ćwiczeniach. W końcu dochodzimy do odpowiedniej diety. Posiłki, które spożywamy, powinny zawierać odpowiednią ilość złożonych węglowodanów, zdrowych tłuszczów, witamin, a do tego błonnika.

Pielęgnacja brody to także jej dokładne oczyszczenie. Do mycia brody powinniśmy wybierać naturalne w pełni kosmetyki. Takowe nie tylko zapewniają odpowiednie oczyszczenie, a do tego samą pielęgnację. Najlepiej się tutaj sprawdzi mydło, czy też szampon. Kosmetyki powinny być bakteriobójcze. Mydła same w sobie są bardzo wydajne.

CZYTAJ TAKŻE:   Znak Jakości KidZone edycja 2017 - weź udział

Czesanie oraz nawilżanie

Obowiązkowym kosmetykiem w łazience każdego brodacza jest olejek do brody. Pomaga on w uzyskaniu takiej brody, o której zawsze marzyliśmy. Nie należy zapominać o czesaniu regularnym brody. Czynność ta zdecydowanie poprawia jej kształt. Do tego wspomaga samo ukrwienie skóry, a poza tym pozwala na usuwanie łuszczącego się naskórka.

Do czesania wykorzystajmy wykonanie porządnie szczotkę, którą nazywa się kartaczem. Bardzo polecane są szczotki wykonane z włosia naturalnego dzika. Co jaki czas należy czesać brodę? Powinno się to nawet robić kilka razy na dzień.

Na sam koniec chcemy wspomnieć o tym, że należy zadbać także o nawilżenie brody. Dzięki nawilżeniu zapobiegamy przesuszaniu skóry, minimalizuje wszelkie podrażnienia, zmiękcza nas zarost, a do tego chroni przed przyjmowaniem nieprzyjemnych zapachów. Takie efekty tylko potęguje odpowiednio dobrany olejek do brody. Olejki do brody wchłaniają się bardzo dobrze.

Zarówno kosmetyki, jak i szczotki do czesania brody można kupić w dobrej drogerii. Od razu warto wspomnieć o tym, aby wybierać produkty o wysokiej jakości. Dzięki temu nasza broda szybciej osiągnie zamierzone przez nas efekty. Co ciekawe, efekty pojawią się niezmiernie szybko. Co jak co, ale właśnie na to liczymy.

Dodaj komentarz

Top